جانشین سازمان بسیج عشایری:

تبیین حماسه 9 دی از بایسته‌های بقای نظام است

9 دي

جانشین سازمان بسیج عشایری گفت: تبیین حماسه 9 دی از بایسته‌های بقای نظام است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، احمد سعیدی، درخصوص عوامل داخلی و خارجی زمینه‌ساز فتنه‌ی 88 گفت: آنچه به اعتقاد من بیشتر از همه دامن زد نداشتن تقوا و ضعف اخلاق بود و عده‌ای خودپرستی و خودخواهی را در پیش گرفتند. عده‌ای هم به دلیل حقد و کینه و حسادت‌هایی که داشتند بر این آتش دامن زدند، شایعات و دروغ‌پردازی‌ها و تهمت‌هایی که رایج شد. پیشگویی‌هایی که قبل و حین انتخابات نسبت به نتیجه انتخابات داشتند و بدون اینکه مراجع رسمی نتیجه انتخابات را اعلام کند می گفتند که اگر فلانی انتخاب نشود تقلب شده است، افکار عمومی را تحریک کردند، حق و باطل را در هم آمیختند و بر باطل خود لباس حق پوشاندند و آنرا حق جلوه دادند.

وی در مورد عوامل خارجی این امر گفت: کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس و رژیم کودک‌کش صهیونیستی که همیشه نقش محوری را در دشمنی با انقلاب اسلامی داشته‌اند، نقش اصلی را در طراحی، هدایت و پشتیبانی فتنه 88 عهده دار بودند و از طریق کمک های مالی، راه اندازی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و آموزش های لازم برای انقلاب‌های مخملی و ... زمینه و بستر فتنه را فراهم می‌کردند.

وی افزود: شورای نگهبان برای شفاف سازی انتخابات تلاش هایی داشتند همه نامزدها نمایندگانی را معرفی کردند، وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات، نمایندگان نامزدها را در برگزاری انتخابات مشارکت دادند و این انتخابات همانند سایر انتخابات دوره های قبل برگزار گردید. در خصوص اقدامات پیشگیرانه آنچه مهمتر از همه به نظر می رسد شفاف سازی، روشنگری و بصیرت افزایی است، عریان نمودن دستهای پشت پرده که به دنبال ایجاد شکاف و نفاق بودند و بر دو قطبی کردن جامعه دامن می زدند به گونه‌ای می توان گفت دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی از نقشه شوم آقایان مطلع بودند که برنامه داشتند که اگر قبول نشدند لشکرکشی خیابانی راه بیندازند، اگر این روشنگری‌ها صورت می گرفت و یا اگر لیدرهای این جریانها شناسایی می شد و با آنها برخورد می شد، قطعا می شد از این فتنه با این شدت جلوگیری کرد. یعنی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی از یک طرف برخورد می کرد و از طرف دیگر روشنگری آحاد مردم نسبت به نقشه شوم دشمنان خارجی و فتنه‌گران صورت می گرفت شاید فتنه با این وسعت اتفاق نمی افتاد.

جانشین سازمان بسیج عشایری درمورد نقش خواص و توده‌ی مردم در کنترل آن حوادث اظهار کرد: هم خواص و هم توده مردم نقش تعیین‌کننده‌ای دارند اما به تعبیر حضرت آقا بعضی از خواص مردود شدند و یا سقوط کردند آنهایی که لحظه و نیاز را نشناختند و به موقع آنچه باید می گفتند، نگفتند و آنچه نباید می‌گفتند گفتند و یا آنهایی که سکوت کردند. برخی به دلیل حب و بغض هایی که نسبت به طرف‌های دعوا داشتند دچار تحلیل غلط شدند، برخی به دلیل حسادت، برخی به دلیل تکبر بی‌بصیرت شدند و در فتنه 88 مردود شدند برخی هم به وظیفه خود عمل کردند و برگی زرین در کارنامه خود ثبت کردند.

سعیدی گفت: شالوده حماسه 9 دی چیزی جز عزت نبوده و در این حماسه عزت مردم در مقابل ذلت کوردلان و فتنه‌گران نمایان شد.

به عقیده وی، فتنه و فتنه‌گری ترفندی است که همیشه در طول تاریخ بوده و تا آخرالزمان هم وجود دارد چه دشمنان خارجی و چه عاملان آنها در داخل کشور با سیاستهای شیطانی که دارند همیشه به دنبال ایجاد فتنه هستند و قطعا هر روز پیچیده تر و مرموز تر خواهد شد و بنا به اقتضای زمان مدل آن تغییر می کند.

وی با بیان اینکه همه تاریخ و اعصار برای نسل های بعد سرشار از درسها و عبرت ها است، گفت: همه مسئولین و دلسوزان انقلاب و نظام وحدت و یکپارچگی و انسجام را سرلوحه کار خود قرار دهند دعواهای سیاسی را بین مردم و خیابانها نکشند، از لشکرکشی های خیابانی جلوگیری کنند چرا که دشمنان قسم خورده این نظام منتظر فرصت هستند چنانکه در سال88 قدرتهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس خبیث از فتنه گران حمایت کردند و در نهایت، اغتشاشات سبب تضعیف اقتدار ملی و تخریب امنیت ملی کشور گردید و دشمنان نظام گستاخ تر گردیدند.

جانشین سازمان بسیج عشایری تاکید کرد: تبیین حماسه 9 دی از بایسته های بقای نظام است چرا که حماسه 9 دی ریشه در حماسه حسینی ملت ایران دارد که در طول 35 سال انقلاب اسلامی با آن زندگی کرده اند و شالوده اصلی این حماسه چیزی جز عزت نیست تبیین شود که چه اتفاقی افتاد که حماسه 9 دی رخ داد. اساسی ترین مبنای فریبکاری فتنه گران در آمیختن حق با باطل است.

سعیدی افزود: در جلوگیری از بروز فتنه‌ها تبیین نقش ولایت فقیه و اطاعت از ولایت فقیه گام موثر دیگری است. در فتنه 88 عده ای عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه را نشانه گرفته بودند و به قصد تضعیف ولایت فقیه دست به هر کاری زدند و علت آن هم درک فتنه‌گران از اینکه ولایت فقیه سدی عظیم در مقابل انحرافات آنهاست. اما بحمداله در طول انقلاب اسلامی ولایت فقیه همچون اختری درخشنده مانع از پوشیده شدن حق با باطل گردیده و حتی دشمنان نظام هم به وجود عشق و ارادت خالصانه و صادقانه میان مردم و ولایت فقیه اذعان دارند.

وی درخصوص نقش بسیج در چنین مقاطعی اظهار کرد: بسیج به عنوان یک نیروی مردمی و یک پدیده ای که از درون انقلاب بوجود آمد وامدار هیچ حزب و گروه و شخصی نیست و در طول انقلاب اسلامی در همه عرصه هایی که نظام و انقلاب مورد هجمه و تهدید قرار گرفت ورود پیدا کرد و رمز موفقیت بسیج چیزی نیست جز چنگ زدن به ریسمان محکم و الهی ولایت فقیه که همان نشانه ی دین و توحید است.

جانشین سازمان بسیج عشایری افزود: اما در فتنه 88 بسیج متناسب با جبهه های فتنه که از یک طرف فتنه‌گران، معاندین، ضد انقلابها، سیلی‌خورده‌ها و منافقین بودند و از طرف دیگر عده‌ای از مردم که فکر می کردند حق آنها ضایع شده و ناخودآگاه در مسیر فتنه قرار گرفته بودند در دو جبهه حضور پیدا کرد. جبهه اول در کف خیابان ها با سازماندهی گردان ها و تیپ های بسیجی به مقابله با فتنه گران پرداخت و مانع از تخریب اموال عمومی و جان و مال مردم شد و با تقدیم 13 شهید و صدها مجروح 8 ماه نبرد مقدس دیگری را بر افتخارات خود افزود و در جبهه دوم که عده ای از مردم بودند که می بایست حق را از باطل می‌شناختند، بسیج نقش روشنگری و بصیرت افزایی خود را با برگزاری نشست های روشنگری در سطح رده های بسیج و در فضای مجازی و رسانه‌ای برای عامه مردم ایفا نمود و توانست نیت شوم و پلید فتنه‌گران را بر ملا سازد. در سال 88 در مرکزیت تهران رده بسیج عشایری نداشتیم اما بسیجیان عشایر استان های عشایرنشین در طول روزهای فتنه مدام با ما در تماس بودند و درخواست داشتند که برای جمع کردن بساط فتنه‌گران بیایند تهران و از نظام و ولایت دفاع کنند.

انتهای پیام

کد N645902