بارزانی خطاب به مک کین:

منابع مالی داعش باید از بین برود/لزوم مقابله فکری و همکاری کشورها

سیاسی

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با سناتور جمهوریخواه آمریکا تاکید کرد که منابع مالی داعش باید از بین برود و تمامی کشورها برای مقابله با تروریسم با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، جان مک کین سناتور جمهوریخواه آمریکا شب گذشته پس از ورود به اربیل با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار کرد.

بارزانی در این دیدار خواستار از بین رفتن منابع مالی تروریست های داعش شد. وی گفت: همه کشورها باید برای مقابله با تروریسم با یکدیگر همکاری کنند و باید شدت خطر پدیده تروریسم را درک کنند. هیچ کشوری نباید از تروریسم و تروریست ها به عنوان ابزار استفاده کند زیرا این مسئله همچون آتشی است که همه را گرفتار خواهد کرد.

رئیس اقلیم کردستان عراق افزود: تروریست های وابسته به داعش از ملیت های مختلف هستند و بنابراین مقابله با این گروه نیازمند همکاری کشورها و همچنین اقدامات نظامی است. علاوه براین باید با این گروه تروریستی از لحاظ فکری مقابله کرد و منابع مالی آنها را از بین برد.

بارزانی خاطرنشان کرد: نیروهای پیشمرگه در مقابله با تروریست ها پیروزی های بسیاری به دست آوردند و ضربات مهلکی به داعش وارد کردند.

از سوی دیگر جان مک کین اظهار داشت: ملت و دولت آمریکا به حمایت خود از اقلیم کردستان عراق در مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد. وی همچنین بر توسعه روابط تاریخی میان ملت های آمریکا و اقلیم کردستان تاکید کرد.