۱

روسیه: تحریم‌ها علیه مسکو مانعی بر سر حل بحران اوکراین است

  • ۶بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: تلاش‌های غرب برای معرفی مسکو به عنوان مقصر در بحران اوکراین و تحریم‌های یکجانبه و جنگ اطلاعاتی علیه کرملین منجر به راه‌حل صلح‌آمیز نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بحران اوکراین فاش کرد که مشکلات سیستماتیک جدی در منطقه یورو- آتلانتیک وجود دارد و علت آن سیاست‌های کشورهای غربی در راستای تقویت امنیت خودشان بدون در نظر گرفتن منابع روسیه و نیز توسعه فضای ژئوپلیتیک تحت کنترل آن‌ها در شرق است.

همین طور ناتو اقدامات خود را گسترش داده و آمادگی آن‌ها به بالاترین سطح رسیده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: فرصت‌ها برای ایجاد سیستم امنیتی برابر و قابل کنترل در منطقه یورو- آتلانتیک در حال از دست رفتن است.

آمریکا و اتحادیه اروپا علنا از تصرف غیرقانونی قدرت در کی‌یف و اقدامات نیروهای ملی‌گرا حمایت کردند و پس از به قدرت رسیدن آن‌ها از آن‌ها حمایت اقتصادی و اجتماعی کردند. پس از آن هزاران نفردر مناطق جنوب شرقی اوکراین کشته و زخمی شدند و صدها پناهنده و آواره برجای ماند که همین امر هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی بالایی برجای گذاشت.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: در چنین شرایطی روسیه تمام تلاش خود را برای برقراری آتش بس انجام داده و بر این باور است که آتش بس بلندمدت و تدابیر سیاسی برای حل بحران اوکراین لازم است. توافقات مینسک اولین گام به سوی حل تنش‌هاست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.