دیدار مک‌کین با بارزانی

رئیس اقلیم کردستان عراق خشکاندن منابع مالی سازمان تروریستی داعش را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریاست اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسعود بارزانی، ‌رئیس این اقلیم در دیدار با جان مک‌کین، سناتور آمریکایی گفت: همه کشورها باید با هم همکاری کنند و شدت خطرناک بودن داعش را درک کنند. هیچ کشور یا طرفی اجازه ندارد از تروریسم و تروریست‌ها به عنوان برگ برنده استفاده کند چرا که تروریسم آتش است و همه را خواهد سوزاند.

وی افزود: تروریسم تهدیدی جدی علیه همه ملت‌ها، قومیت‌ها و کشورها به شمار می رود و همه طرف‌ها را هدف قرار می‌دهد.

بارزانی تاکید کرد: تروریست‌هایی که به داعش پیوسته اند، تابعیت‌های مختلفی دارند و مقابله با آن‌ها به همکاری و همراهی همه کشورها و همچنین اقدامات نظامی نیاز دارد. باید با آنها مقابله فکری کرد و منابع مالی آنها را خشکاند و از تماس آن‌ها با هم جلوگیری کرد.

وی افزود: نیروهای پیشمرگ پیروزی‌های بزرگی را علیه تروریست‌ها به دست آورده اند و حملات بسیار شدیدی را علیه آن‌ها انجام داده اند.

مک‌کین نیز گفت، اطلاع دارد که بارزانی در جبهه‌های جنگ حضور پیدا می کند و شخصا بر روند عملیات علیه داعش نظارت دارد.

وی افزود: به اینجا آمدم تا از نزدیک نظرات بارزانی و ملاحظات وی را در خصوص مواضع سیاسی و نظامی در جبهه های نبرد و همچنین نیازهای نیروهای پیشمرگ در جنگ علیه تروریسم بشنوم.

مک‌کین تصریح کرد: ملت و دولت آمریکا به حمایت و ارائه کمک به منطقه کردستان در جنگ علیه تروریسم ادامه ‌می‌دهند.

وی همچنین بر ضرورت تقویت و گسترش روابط تاریخی بین ملت‌های آمریکا و منطقه کردستان تاکید کرد.

جان مک‌کین روز شنبه بغداد را ترک کرد و وارد اربیل شد. وی در بغداد با حیدر العبادی، نخست‌وزیر و سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق دیدار کرده بود.

انتهای پیام

کد N645602