نایب رییس کمیسیون اموزش خواستار شد

برخورد شدید با عاملان تنبیه دانش‌آموزان در مدارس

تنبيه

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون با جدیت به موضوع ممنوعیت تنبیه در مدارس ورود کرده و با دعوت از مسئولان خواهان برچیده شدن چنین رفتارهایی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان،‌ جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تنبیه دانش‌آموزان در برخی مدارس کشور٬ اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش باید به جد با چنین رفتارهایی برخورد کند تا زمینه بروز چنین رفتارهایی از بین برود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس٬ افزود: تنبیه نه تنها باعث سر به راه شدن دانش‌آموزان نمی‌شود بلکه به جری شدن افراد برای درس نخواندن و مخالفت با قوانین جاری مدرسه منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید مدیران و معلمان مدارس را درخصوص ممنوعیت هر نوع تنبیهی توجیه کند٬ گفت: برخورد شدید با عاملان تنبیه دانش‌آموزان در مدارس باید در دستور کار آموزش و پرورش برای ایجاد امنیت روانی و تحصیلی دانش‌آموزان دنبال شود.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه ضعف اطلاع‌رسانی درخصوص برخورد با عاملان تنبیه در مدارس به تکرار دوباره آن در سایر مدارس کشور منجر می‌شود٬ تصریح کرد: در صورتی که برخورد بدون تسامح با افراد متخلف صورت گیرد بدون شک شاهد تنبیه بدنی در مدارس نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس به طور حتم به موضوع تنبیه دانش‌آموزان در مدارس با دعوت از مسئولان آموزش و پرورش ورود خواهد کرد٬ ادامه داد:‌ نظارت بر عملکرد معلمان و مدیران مدارس به جلوگیری از بروز رفتارهای خشونت‌بار در مدارس منجر خواهد شد.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه بروز رفتارهای تنبیهی در مدارس به نگرانی و دغدغه اولیای دانش‌آموزان منجر شده است٬ افزود: وزارت آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن سیاست‌های منسجم به رفع دغدغه اولیا و همچنین ایجاد فضای آموزشی امن برای تحصیل دانش آموزان دست بزند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی برای حذف هر نوع رفتار خشونت‌بار در مدارس٬ بیان کرد: کمیسیون آموزش مجلس با جدیت به موضوع ممنوعیت تنبیه در مدارس ورود کرده و با دعوت از مسئولان خواهان برچیده شدن چنین رفتارهایی است.

انتهای پیام

کد N645100