آمریکا در حال بررسی دکترین نظامی جدید روسیه

یکی از مقام‌های ارشد دولت آمریکا از بررسی دکترین نظامی روسیه توسط کاخ سفید خبر داده و اعلام کرد این اقدام با هدف همکاری درباره مسائل و مشکلات بین‌المللی و نگرانی‌های مشترک نظیر مقابله با تروریسم و گسترش تسلیحات کشتارجمعی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام ارشد دولت آمریکا گفت: ما گزارش‌هایی از دکترین جدید نظامی روسیه داریم و در حال بررسی آن هستیم. ما تمایل داریم با روسیه برای مقابله با مسائل و مشکلات در سطح جهانی و نگرانی‌های مشترک همکاری کنیم.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دکترین جدید نظامی روسیه را امضا کرد. براساس این دکترین جدید، روسیه حق استفاده از سلاح اتمی در واکنش به استفاده از سلاح اتمی یا هر نوع سلاح دیگری کشتارجمعی علیه روسیه یا متحدانش را دارد.

همچنین در این دکترین مساله افزایش حضور نظامی ناتو و فعالیت‌های این ائتلاف در قبال مرزهای روسیه مطرح شده است.

این مقام مسئول دولت واشنگتن ادامه داد: گسترش فعالیت‌های ناتو در چند ساله گذشته با هدف تقویت ثبات و همکاری و ایجاد اروپایی آزاد و در صلح بوده که در ارزش‌های دموکراتیک واجد باشد.

واشنگتن معتقد است که تهدید اصلی برای ثبات اروپا و بین‌الملل از جانب کشورهایی است که یکپارچگی قلمروی همسایگان خود را نقض می‌کنند.

انتهای پیام

کد N644690