۲
سبحانی‌نیا مطرح کرد

ایجاد همگرایی در عراق برای مقابله با داعش از اهداف سفر رییس مجلس

  • ۲بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق,رييس مجلس شوراي اسلامي

یک عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به سفر رییس مجلس به عراق و دیدار با گروه‌های مختلف مردمی در این کشور، گفت که جمهوری اسلامی از آغاز به دنبال همدلی بین سنی، شیعه و گروه‌های مختلف در عراق بوده تا مجالی برای جریان‌های افراطی به وجود نیاید.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ارتباطات ما با کشورهای دوست و همسایه ارتباطات محکمی است و نیازمند تقویت و رفت و آمدهای متقابل است، سفر اخیر منطقه‌ای آقای لاریجانی به لبنان، سوریه و عراق هم در پاسخ به دعوت همتایان ایشان انجام شده است.

وی ایجاد همگرایی، وحدت و تقویت گروه‌های داخلی این کشورها برای مقابله با جریان‌های افراطی و تندرو از جمله داعش در عراق و سوریه را از جمله اهداف سفر رییس مجلس عنوان و خاطرنشان کرد: در این سفر همچنین مسائل مختلف دوجانبه، تقویت همکاری‌ها، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سبحانی‌نیا ادامه داد: همه اهتمام جمهوری اسلامی ایران از آغاز این بوده که میدان و مجالی برای جریان‌های افراطی تندرو و سلفی‌ها فراهم نشود و نوعی همدلی بین سنی، شیعه و همه گروه‌ها وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: داعش جریانی افراطی و مزدور است که از طرف غرب برای ایجاد اختلاف مذهبی و منطقه‌ای و باز کردن جای بیگانگان برای حضور در منطقه نیابت دارد.

وی تقویت کشورهای همسایه برای مقابله با جریان‌های تروریستی را سیاست همیشگی جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: جمهوری اسلامی همواره تلاشش این بوده که از کشورها در مقابل جریان‌های دست نشانده و نیابتی در منطقه حمایت کند و نسبت به ایجاد وحدت بین گروه‌های داخلی این کشورها اقدام کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.