امان، سرنگونی جنگنده اردنی به دست داعش را تکذیب کرد

سوريه,اردن

همزمان با این که دولت امان سرنگونی جنگنده اردنی به دست گروه داعش درسوریه را تکذیب کرد، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نقص فنی موجب سرنگونی جنگنده اردنی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دولت اردن در بیانیه‌ای سرنگونی جنگنده اردنی به دست گروه تروریستی داعش در شهر الرقه سوریه را تکذیب کرد.

یک منبع مسوول در فرماندهی نیروهای مسلح اردن در این بیانیه‌ اعلام کرد: با توجه به عدم امکان دستیابی به لاشه جنگنده و عدم وجود خلبان این جنگنده امکان مشخص کردن دلیل سقوط آن در حال حاضر وجود ندارد.

از سوی دیگر پدر معاذ الکساسبه، خلبان جنگنده اردنی که به دست داعش اسیر شده از مسوولان اردنی خواست تا اقدامات لازم را برای آزادی فرزند وی اتخاذ کنند.

عبدالله دوم، پادشاه اردن نیز در دفتر خود با پدر معاذ الکساسبه دیدار کرده و به وی اطمینان داد مساله آزادی پسرش را پیگیری می‌کند.

در همین راستا رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نقص فنی موجب سرنگونی جنگنده اردنی شده است.

وی افزود: جنگنده اردنی در شهر الرقه سوریه دیده شده بود که به خاطر نقص فنی در ارتفاع پایین در حال پرواز بود و پس از آن اعضای داعش با موشک این جنگنده را هدف قرار دادند وخلبان این هواپیما پس از آنکه نقص فنی مانع پرواز هواپیما شد، جنگنده را ترک کرد.

از سوی دیگر هایل داوود، وزیر اوقاف اردن بر لزوم مقابله با تروریسم در این کشور تاکید کرد و گفت: نباید منتظر بمانیم داعشی‌ها سرهای ما را قطع کنند.

در همین راستا عبدالله النسور، نخست‌وزیر اردن اعلام کرد که امان برای آزادی خلبان اسیر شده در دست داعش با برخی از طرف‌های بین‌المللی در تماس است.

ممدوح العامری، سخنگوی نیروهای مسلح اردن نیز مستقر شدن ارتش این کشور در نوار مرزی با عراق را تکذیب کرد.

وی گفت: آنچه رسانه‌ها در خصوص مستقر شدن صدها سرباز اردنی و تجهیزاتشان در مرز با عراق منتشر شده است، صحت ندارد اما ارتش اردن آماده برخورد با هرگونه تهدیدات است.

یک مسوول نظامی در استان الانبار عراق پیشتر اعلام کرده بود که اردن صدها سرباز خود را در نوار مرزی با عراق مستقر کرده است.

انتهای پیام

کد N644206