سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان اعلام کرد

رسیدگی 100 درصدی به 80 شکایت مردمی

تعزيرات حكومتي

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ضمن اعلام عملکرد آذرماه این اداره کل از رسیدگی 100 درصدی به 80 شکایات مردمی در این استان خبر داد.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ضمن اعلام عملکرد آذرماه این اداره کل از رسیدگی 100 درصدی به 80 شکایات مردمی در این استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی ممیزی سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در آذر ماه سال 1393 تعداد 618 پرونده به تعزیرات حکومتی استان زنجان وارد شده که بر اساس آمار منتشر شده، در بخش کالا و خدمات تعداد 463 پرونده وارد و تعداد 476 پرونده مختومه و عملکرد تعزیرات حکومتی در این بخش 103درصد است.

وی افزود: همچنین در بخش قاچاق کالا و ارز تعداد 92 پرونده وارد و پس از بررسی و صدور رای در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تعداد 101 پرونده مختومه شده و عملکرد در این بخش 110 درصد است و در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز تعداد 63 پرونده وارده و تعداد 65 پرونده نیز مختومه شده است و عملکرد در این بخش 103 درصد است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان اظهار کرد: عملکرد تعزیرات حکومتی استان در آذر ماه 1393 بر اساس آمار موجود و تعداد پرونده‌های مختومه شده 104 درصد است و در این مدت بر اساس آراء صادره از سوی شعب تعزیرات حکومتی استان، متخلفان پرونده‌ها به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 12 میلیارد و سیصد میلیون ریال محکوم شده‌اند.

وی افزود: در ماه گذشته تعداد 80 فقره شکایت مردمی به تعزیرات حکومتی استان وارد شده است که در این بخش نیز به تمام موارد رسیدگی شده و بیشتر این شکایات در خصوص گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب در کسب و ... است که پس از سیر مراحل قانونی در شعب مربوطه مختومه شده است و متخلفان به پرداخت جریمه نقدی بیش از 120 میلیون ریال در حق شاکیان پرونده‌های دارای شاکی محکوم شده‌اند.

ممیزی با اشاره به اینکه تعداد 181 پرونده تخلف مشاورران املاک در سال جاری به تعزیرات حکومتی این استان وارد شده، بیان کرد: در شهرستان زنجان 167 فقره پرونده، در شهرستان خدابنده 9 فقره پرونده و در شهرستان ابهر 5 پرونده در این خصوص با گزارش بازرسان و نیز دریافت شکایات مردمی وارد و پس از سیر مراحل قانونی مختومه شده که بر اساس آراء صادره از سوی شعب مربوطه متخلفان این پرونده‌ها جمعا به پرداخت جزای نقدی به میزان 93 میلیون ریال محکوم شدند.

انتهای پیام

کد N644076