آنگ سان سوچی: غرب به دنبال تحریم‌های جدید علیه میانمار نباشد

رهبر اپوزیسیون میانمار از غرب خواست تا دولت کشورش را به آغاز مذاکرات اصلاحاتی موثر تشویق کند و با وجود ناکامی اصلاحات داخلی تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور اعمال نکند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "آنگ سان سوچی"، رهبر اپوزیسیون میانمار که به خاطر یکی از متمم‌های تخصصی قانون اساسی صلاحیت لازم برای رئیس جمهور شدن را پس از انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی ندارد، از غرب به خاطر خوش‌بین بودنش نسبت به تغییرات انتقاد کرده اما گفت: غرب می‌تواند با فشار آوردن برای برگزاری مذاکرات اصلاحاتی، موثر باشد.

وی افزود: این یکی از مشکلات جامعه بین الملل است. آن‌ها امید خود را به برمه از دست نداده‌اند و همچنان می‌خواهند که برمه یک پایان خوش داشته باشد اما آنها فکر می‌کنند که تنها با اصرار ورزیدن بر یک پایان خوش می‌توانند به آن دست یابند در صورتی که این گونه نیست.

میانمار در سال 2011 به دنبال آنکه رهبران ارتش اصلاحاتی را پس از نیم قرن بر سر قدرت بودن آغاز کرده و یک دولت شبه غیر نظامی را ایجاد کردند از انزوای بین الملل خارج شد. این در حالی است که ارتش همچنان سلطه و نفوذ چشمگیر خود را حفظ کرده است.

آنگ سان سوچی که خواستار اصلاح قانون اساسی است تا بتواند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، گفت: اصلاحات به خوبی پیش نمی‌روند و دولت تمایلی به تغییر واقعی ندارد چرا که بسیاری از مردم در ارتش همچنان معتقدند که آن‌ها تنها افرادی هستند که می‌توانند اتحاد و یکپارچگی این کشور را حفظ کنند.

با این حال وی به شدت ایده اعمال مجدد تحریم‌ها علیه میانمار از سوی اتحادیه اروپا را که در سال 2013 میلادی لغو شده بودند، رد می‌کند.

آنگ سان سوچی گفت: نمی‌خواهم به عقب برویم. من دوست دارم که بتوانیم به جلو پیش برویم در نتیجه فکر می‌کنم به جای اعمال مجدد روشهای قدیمی، برگزاری مذاکرات را ترغیب کنیم چرا که مذاکرات دری به سوی آینده است.

انتهای پیام

کد N644045