هلاکت مغز متفکر حمله به مدرسه پیشاور پاکستان

پاكستان

یک فرمانده طالبان در منطقه قبیله‌ای خیبر پاکستان در پی درگیری با نیروهای ارتش کشته شد. دولت پاکستان او را به همکاری در حمله تروریستی به مدرسه پیشاور متهم کرده بود، که در آن از جمله ۱۳۳ دانش‌آموز کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از دویچه وله، یکی از مقامات عالی‌رتبه دولت پاکستان در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که یکی از اعضای رهبری طالبان در درگیری با نیروهای ارتش این کشور کشته شده است.

او در ادامه گفت: این درگیری در منطقه قبیله‌ای خیبر در نزدیکی پیشاور در شمال غرب پاکستان روی داده و شش نفر از همراهان این رهبر طالبان نیز مجروح و دستگیر شده‌اند.

نماینده دولت پاکستان این فرمانده طالبان را با نام "صدام" معرفی و اعلام کرده که او در عملیات حمله به مدرسه‌ای در پیشاور دست داشته است.

در این حمله که صبح سه‌شنبه (۱۶ دسامبر/ ۲۵ آذر) روی داد، ۱۵۰ تن کشته شدند که ۱۳۶ نفرشان دانش‌آموز بودند.

در مصاحبه مطبوعاتی مقام عالی‌رتبه دولت پاکستان در روز جمعه همچنین اعلام شد که فرد کشته شده رهبری سازمان تروریستی "تحریک طالبان پاکستان" را به عهده داشته و در بسیاری از عملیات بمب‌گذاری و حمله به مراکز امنیتی پاکستان دخالت داشته است.

دولت پاکستان در واکنش به حمله تروریستی به مدرسه‌ای در پیشاور اعلام کرد که با شدت بیشتری نسبت به گذشته با تروریست‌ها مبارزه خواهد کرد.

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان در این باره گفته است: بعد از تراژدی پیشاور، پاکستان تغییر کرده است. در این کشور دیگر جایی برای تروریسم، تندروی و فرقه‌گرایی وجود ندارد.

سازمان تروریستی "تحریک طالبان پاکستان" دبستان پیشاور را به این دلیل برای عملیات تروریستی خود انتخاب کرده بود که بسیاری از فرزندان افسران و فرماندهان نظامی پاکستان در آن درس می‌خوانده‌اند.

کد N643997