تظاهرات حامیان اخوان‌المسلمین مصر همچنان ادامه دارد

مصر

جمع کثیری از حامیان اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر با برگزاری تظاهرات در شهر اسکندریه و قاهره «کودتای نظامی» را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمع زیادی از حامیان اخوان‌المسلمین مصر بار دیگر با برگزاری تظاهرات در شهر اسکندریه در شمال این کشور آنچه که آن را «کودتای نظامی» می‌خوانند محکوم کرده و خواهان آزادی فوری بازداشت‌شدگان سیاسی شدند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرچم‌های مصر، تصاویر کشته‌شدگان در جریان تظاهرات و نمادهای میدان «رابعه العدویه» را بالا برده و تهدید کردند که دست به تظاهرات بزرگتری در چهارمین سالروز انقلاب 25 ژانویه می‌زنند.

همچنین نیروهای امنیتی پنج تن از اعضای گروه اخوان المسلمین را در اسکندریه بازداشت و تظاهرات برخی حامیان اخوان را که شعارهایی علیه نیروهای مسلح و پلیس سر می‌دادند، سرکوب کردند.

در منطقه «المطریه» در شرق قاهره نیز تظاهرات مشابهی صورت گرفت و حامیان اخوان‌المسلمین «کودتای نظامی» را محکوم کردند.

این تحولات در چارچوب تدابیر امنیتی دستگاه امنیت مصر برای برقراری امنیت در جشن‌های سال نو میلادی صورت می‌گیرد و گشت‌ها و نیروهای امنیتی زیادی در خیابان‌ها و مسیرهای اصلی در اسکندریه مستقر شده‌اند.

در همین راستا دستگاه‌های امنیتی در «اسوان» در جنوب قاهره یکی از اعضای اخوان‌المسلمین را به اتهام انجام اقدامات خشونت‌آمیز علیه نظام بازداشت کردند.

انتهای پیام

کد N643881