دیپلمات روسیه: احتمال استقرار نیروهای خارجی در اوکراین وجود دارد

روسيه,اوكراين

نماینده روسیه در ناتو از احتمال استقرار نیروهای خارجی در اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "الکساندر گوروشکو"، نماینده روسیه در ناتو در جریان کنفرانس تلویزیونی خود گفت: این احتمال وجود دارد که نیروهای خارجی در اوکراین مستقر شوند. این روند ممکن است مدتی طول بکشد و ما اطلاع داریم که ناتو اقداماتی را آغاز کرده است که این روند صورت بگیرد.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که نیروهای خارجی در اوکراین مستقر شوند و ما اطلاع داریم که اوکراین میزبان شماری از رزمایش‌ها با حضور عناصر خارجی و اعضای ارتش خارجی بوده است و اینها تمامشان تراژدی‌هایی است که ما شاهد آن هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ناتو از بحران اوکراین برای افزایش حضور نظامی خود سوءاستفاده کرده است، گفت: روسیه تمام گام‌های لازم را برای پاسخ به فعالیت‌های نظامی ناتو اتخاذ خواهد کرد.

الکساندر گوروشکو تاکید کرد: کشورهای عضو ناتو هم‌اکنون به این درک رسیده‌اند که نمی‌توان سیستم امنیتی ثابتی در اروپا بدون حضور روسیه ایجاد کرد. مقابله با بحران‌ها هم‌اکنون بدون روسیه غیرممکن است. شرکای روسیه باید سرانجام تصمیم بگیرند که چگونه می‌خواهند امنیت اروپا و اقیانوس آرام را تقویت کنند. آیا آنها می‌خواهند با روسیه باشند، بدون روسیه باشند و یا علیه روسیه اقدام کنند.

انتهای پیام

کد N643788