سخنگوی مرحله زمینی رزمایش محمد رسول الله:

نیروهای مسلح آماده مقابله با هرگونه تجاوز و تهدید دشمنان هستند

سیاسی

سخنگوی مرحله زمینی رزمایش مشترک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح کشور با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب به اقتدار و قدرتی دست یافته اند که آمادگی مقابله با هرگونه تهدید را دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از قرارگاه فرهنگی رسانه ای ارتش از منطقه رزمایش، امیرسرتیپ «کیومرث حیدری» در حاشیه رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) در جاسک اظهارداشت: نیروی های مسلح ایران از جمله زمینی، دریایی، هوایی توانسته اند تمامی سلاح های منحصر به فرد مورد نیاز دفاع از مرزهای کشور را بسازند.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانسته است تمامی ادوات مورد نیاز نیروهای زمینی از جمله دستگاه استابلایزر ( سامانه کنترل کننده آتش تانک )، تانک ذوالفقار، تانک صمصام، تیربار اخگر، تک تیرانداز شاهر وانواع تجهیزات جنگ های الکترونیک و بسیاری از سلاح های دیگر که قابل ذکر نیست را طراحی و توسط وزارت دفاع به صورت انبوه تولید کند.

سخنگوی مرحله زمینی رزمایش مشترک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نیروهای مسلح از لحاظ فرماندهی، مشروعیت و ماموریت ها تفاوت اساسی و ماهوی با دیگر نیروهای مسلح جهان دارد، زیرا فرماندهی و هدایت کل نیروهای مسلح کشور ما بر عهده جانشین امام زمان (عج) و مقام عظمای ولایت فقیه انجام می شود.

سرتیپ حیدری همچنین گفت: در این رزمایش، عملیات ضد هلی برن علیه تازش هوایی دشمن به صورت دو طرفه هدایت و با موفقیت انجام شد که دستاوردهای خوب آموزشی در این راستا به دست آوردیم.

وی تاکید کرد: بخش عمده تاکتیک های مورد استفاده در این رزمایش برای مقابله با تهدیدهای آینده دشمنان است، بنابراین برخی از این تاکتیک ها قابلیت بازگو شدن ندارند.

وی با بیان این که امروزه از تاکتیک های جنگ کلاسیک عبورکرده و به عرصه های جدیدی از بحث های تاکتیکی جنگی دست یافته ایم، افزود: بسیاری از تاکتیک های بکار گرفته شده در این رزمایش، توسط افسران جوان در کنار پیشکسوتان با تجربه به منظور انتقال دانش جنگی انجام می شود.

سخنگوی مرحله زمینی رزمایش مشترک نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره نظارت و ارزیابی بر نحوه عملکرد این رزمایش گفت: اهداف و محورهای چنین رزمایش های مشترکی توسط قرارگاه حضرت خاتم الانبیا(ص) تعیین و توسط ستاد مرکزی این قرارگاه تصویب و به ستاد ارتش ابلاغ می شود.

سرتیپ حیدری اظهارداشت: بنابراین این ابلاغیه در ستاد ارتش در قالب دستورالعمل مدون به ستاد نیروی زمینی ابلاغ و به صورت طرح عملیاتی در رزمایش های صحرایی انجام می شود. بنابراین رده های تعیین کننده و برگزارکننده چنین رزمایش هایی، به صورت عینی رزمایش را هدایت و نظارت می کنند به طوری که در دومین روز برگزاری این رزمایش هیئت بلندپایه ای از قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا(ص) بر نحوه عملکرد این رزمایش نظارت داشتند.

وی ادامه داد: همچنین داورانی، 9 سامانه نیروهای مسلح را در این رزمایش داوری و ارزیابی می کنند.

 سخنگوی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در این رزمایش اقتدار، توانمندی و قدرت نیروهای مسلح که توسط هدایت های مقام عظمای ولایت فقیه نهادینه شده است به نمایش گذاشته می شود.

سرتیپ حیدری افزود: عملیاتی شدن سامانه مهندسی رزمی، سامانه توابع زمین (هوانیروز) و سامانه مانور و جنگ الکترونیک از دیگر اهداف این رزمایش است.