بارزانی: ایران یاور همیشگی روزهای سخت عراق است

علی لاریجانی, بارزانی, ایران و عراق

رییس اقلیم کردستان عراق عصر امروز (جمعه) در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی در اربیل، گفت: جمهوری اسلامی ایران حامی و یاور همیشگی ملت عراق است.

به گزارش ایرنا، مسعود بارزانی با یادآوری حمایت ها و کمک جمهوری اسلامی ایران در بحران اخیر گفت: ایران در شرایط سخت روزهایی که داعش اربیل و بغداد را تهدید می کرد، در کنار دولت و ملت عراق ایستاد و این اقدام شایسته قدردانی و تشکر است.

وی به وجود مشترکات فراوان اقلیم کردستان عراق با مردم ایران اشاره کرد و گفت: ما همواره خواستار کمک ها و حمایت های ایران از منطقه کردستان عراق هستیم و تاکنون روابط خوبی با هم داشته ایم.

وی تاکید کرد: اقلیم کردستان عراق در روابط دو جانبه با ایران و گسترش آن، تلاش خواهد کرد.

لاریجانی در این دیدار خطاب به مسعود بارزانی، شرایط کنونی منطقه را که گروه های تروریستی آن را دامن زده اند، حساس و جدی خواند و گفت: تمام کشورهای منطقه در این زمینه مسوول هستند و باید احساس مسوولیت کنند.

وی اضافه کرد: اکنون روند تحولات امنیتی منطقه تاحدودی تغییر کرده و کشورها حساسیت موضوع را درک کرده اند؛ اگرچه هنوز برخی ها کمک به گروه های افراطی را ادامه می دهند.

لاریجانی، مواضع اقلیم کردستان عراق درخصوص مبارزه با تروریسم در منطقه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور قطع جمهوری اسلامی ایران در کنار شما خواهد ایستاد.

در این دیدار دو طرف درخصوص روابط تجاری و همکاری های اقتصادی نیز بحث و تبادل نظر کردند. لاریجانی در این زمینه، خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط تجاری شد.
کد N643631