حضوروزیر اطلاعات در مراسم سالگردجانباختگان زلزله بم

ایرنا نوشت:

 حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی عصر جمعه در آیین گرامیداشت سالگرد جانباختگان زلزله پنجم دی ماه سال 1382 شهرستان بم افزود: ملت ایران در برابر سختی ها مقاومت و مقابل تحریم و فشارهای سیاسی و نظامی استقامت کرده است.

وی با گرامیداشت یاد جانباختگان زلزله بم گفت: حضور زیبا و پر معنای رهبر معظم انقلاب در ایام زلزله، آبی بر آتش داغ بمی ها بود.

وی ادامه داد: زندگی انسان ها با برخی ناملایمات مواجه بوده و با بلا به عنوان امتحان در هم گره خورده است و خداوند با بلاها انسان را مورد آزمون قرار می دهد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: فقط رفتار ما انسان ها مورد امتحان قرار نمی گیرد بلکه خداوند اندیشه و آنچه را در قلب ما می گذرد را نیز امتحان می کند زیرا خداوند در جنگ احد آنچه را در دل افراد بود، مورد آزمایش قرار داد.

وی گفت: گاهی این امتحانات با خوشی است و گاهی با چیزی که ما آن را شر می پنداریم آزمایش می کند و انسان های عاقل باید حواس خود را جمع کنند زیرا اگر مالی به آنان داده شد، مورد امتحان قرار می گیرند.

حجت الاسلام علوی افزود: این پست ها و وزارتخانه ها زینت زندگی انسان ها قرار داده شده تا بدانند چه کسی بهتر عمل می کند زیرا خداوند می فرماید فرزند شما هم امتحان شماست.

وی بیان کرد: خداوند به وسیله اموال و اولاد بنده خود را آزمایش می کند تا آن کسی که از سهم خود در آفرینش ناراضی است و کسی که شکر به جا می آورد، مشخص شود.

وزیر اطلاعات گفت: گاهی خداوند با ناخوشی هایی چون ناامنی، به هم خوردن وضعیت اقتصادی و کمبود کالا و یا زلزله و خشکسالی مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد.

حجت الاسلام علوی گفت: آزمایش با خوشی ها راحت تر و با ناخوشی ها دشوار تر است لذا هرچه مصیبت بزرگتر باشد، پاداش و صبر آن نیز بزرگتر می شود.

وی بیان کرد: خداوند با هدف رشد و کمال انسان ها را مورد امتحان قرار می دهد و با انواع سختی و مجاهدت ها بندگی آنها را می سنجد تا تکبر را از دل ها خارج و تواضع و فروتنی را جایگزین کند و این را وسیله ای قرار دهد تا درب های رحمت را به روی آنها باز کند.

حجت الاسلام علوی خطاب به مردم شهرستان بم گفت: شما مردم صبور پیش خداوند بسیار جایگاه دارید زیرا وقتی زمین زیر پای شما لرزید، در حقیقت زمین زیر نظر همه ملت ایران لرزید و جریان عاطفی ملت نشان داد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: از صبر شما یک تاریخ ساخته شد و امروز نبض زندگی بم با یک عزم مستحکم و بسیار پر شتاب می زند لذا باید به فکر آینده و شکوفا شدن بم باشیم.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: زمانی امام راحل فرزندش سید مصطفی را از دست داد اشک نریخت و فرمودند که مرگ وی از الطاف خفیه الهی بود زیرا انسان های با تقوا این چنین هستند.

وی گفت: وقتی بعد از 11 سال بر سر قبر عزیزان می روید و می بیند چند فرزند، پدر و مادر است اما از خود صبوری نشان می دهید و رهبری چه لقب خوبی دادند و آن هم دارالصابرین است.

وی بیان کرد: ائمه اطهار به ما صبر و بردباری را نشان دادند و در روز عاشورا این موضوع به خوبی ثابت شد.

4545

کد N643544