وزیر امور خارجه قزاقستان :

قزاقستان خواهان افزایش روابط با ایران است

وزیر امور خارجه قزاقستان گفت: کشورش خواهان حل وفصل سریع مسئله هسته ای ایران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) به نقل از خبرگزاری ترند ارلاند ادریسوف وزیر امور خارجه قزاقستان روز جمعه گفت:‌دستیابی به راه حلی در خصوص برنامه هسته ای ایران در کوتاه ترین زمان ممکن برای قزاقستان حائز اهمیت است. چون این اتفاق تاثیر مثبت در منطقه ما به ویژه بر ایجاد فرصت های اقتصادی خواهد داشت.

وزیر امور خارجه قزاقستان تاکید کرد که کشورش خواهان افزایش روابط با ایران است.

ادریسوف در ادامه با اشاره به دیدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با همتای قزاق خود در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگ های در چین گفت: ما از گسترش روابط دو جانبه میان دو کشور خرسند هستیم و امیدواریم که این ارتباط مثبت در آینده نیز ادامه یابد.

وی یادآور شد: کوتاه ترین راه برای قزاقستان به منظوردستیابی به بازار جهانی از طریق ایران می گذرد و این کشور یک شریک اقتصادی مهم برای ما است.

وزیر امور خارجه قزاقستان افزود:‌ کشور ما خواهان همکاری برای به موفقیت رسیدن مذاکرات بر سربرنامه هسته ای ایران است.

وی در این باره گفت: ما پس از آنکه مذاکره کنندگان نتوانستند در ماه نوامبر به توافق برسند تا حدودی ناامید شدیم اما اکنون امیدواریم که این مذاکرات در سال 2015 با موفقیت بیشتری همراه باشد.

ادریسوف همچنین اظهار کرد: قزاقستان پیش از این میزبان دو دوره از مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 بوده است که این دفعات تاثیر مثبتی برروند کنونی رایزنی های هسته‌ای داشته است.

به گزارش خبرگزاری ترند ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا ،‌روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان در 24 نوامبر سال 2014 مذاکرات خود را با هدف دستیابی به راه حل جامع در خصوص برنامه هسته ای ایران و چگونگی لغو تحریم های این کشور تا آخر ژوئن سال 2015 تمدید کردند.

انتهای پیام

کد N643513