شبهای ناآرام برکلی در آستانه کریسمس

در آستانه کریسمس و شروع سال نو میلادی اعتراضات در ایالات میسوری آمریکا به قتل یک نوجوان سیاهپوست دیگر از سوی پلیس ادامه دارد.معترضان که حدود هفتاد نفر بودند پلیس را به رفتار تبعیض آمیز و خشونت علیه سیاه پوستان متهم کردند.

شبهای ناآرام برکلی در آستانه کریسمسدر آستانه کریسمس و شروع سال نو میلادی اعتراضات در ایالات میسوری آمریکا به قتل یک نوجوان سیاهپوست دیگر از سوی پلیس ادامه دارد.معترضان که حدود هفتاد نفر بودند پلیس را به رفتار تبعیض آمیز و خشونت علیه سیاه پوستان متهم کردند.

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، دهها نفر در اعتراض به کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست دیگر به ضرب گلوله پلیس درشهر برکلی در ایالت میسوری آمریکا تظاهرات کردند.

معترضان که حدود هفتاد نفر بودند پلیس را به رفتار تبعیض آمیز و خشونت علیه سیاه پوستان متهم کردند.

به گفته پلیس، این افسر برای دفاع از خود اقدام به تیراندازی کرد.

شهردار برکلی پس از مشاهده ویدئوهای ضبط شده این حادثه گفت: «چیزی که من دیدم، آن نیست که مردم تصور می کنند. هنگامی که مامور اقدام به تیراندازی کرد اسلحه به سمتش نشانه رفته بود. اما پیش از اعلام موضع باید تحقیقاتمان را کامل کنیم.»

با اینکه مقامات آمریکا رسما هویت این جوان را اعلام نکرده اند، اما معترضان می گویند این فرد آنتونیو مارتین نام دارد که هجده ساله بود.

تظاهرات علیه رفتار تبعیض آمیز پلیس در آمریکا بویژه از ماه اوت، زمان کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست به ضرب گلوله پلیس افزایش یافته است.

52261

کد N643484