فرمانده نیروی زمینی ارتش:

استفاده از پهپاد انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله

رزمايش,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش,فرمانده نيروي زميني ارتش,ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: پهپاد انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله (ص) مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد استفاده از پهپادی انتحاری برای نخستین بار در رزمایش محمد رسول الله (ص) اظهارکرد: یکی از مأموریت های نیروی زمینی در این رزمایش استفاده از پهپادهای نیروی زمینی است.

وی افزود: ما در دو مرحله از پهپادهای نیروی زمینی استفاده می کنیم که در مرحله نخست پهپادهای ما نقش دشمن را ایفا کرده و در مرحله دوم پهپادهایی در نقش نیروهای خودی به پرواز درمی آیند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: با قابلیتی که در صنعت وجود دارد، بُرد پهپادهای ما بیشتر شده و قابلیت عملیاتی آنها ارتقا یافته است.

پوردستان خاطرنشان کرد : این پهپادها نسبت به گذشته بار بیشتری را حمل می کنند و دوربین های با کیفیت بیشتری را به همراه دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با بیان این‌که این پهپادها به شایستگی می­ توانند پشتیبان نیروها باشند، اظهارگفت: این پهپادها، دستان بلند نیروی زمینی در صحنه های نبرد هستند.

پوردستان با بیان این‌که پهپاد انتحاری برای نخستین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این پهپاد می تواند برای حمله به اهداف هوایی و زمینی مورد استفاده قرار گیرد و در صورت دیدن یک هدف مشکوک به آن حمله کند.

وی این پهپاد را یک بمب متحرک توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین در حاشیه دومین روز این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار گفت: رزمایش محمد رسول‌الله(ص) به لحاظ حجم نیرو و حضور نیروهای چهارگانه و فرماندهی ستاد ارتش بعد از انقلاب بی‌سابقه است.

وی افزود: این رزمایش نشان داد ارتش از قابلیت بالایی در حراست از مرزهای کشور برخوردار است.

پوردستان با تأکید بر این‌که انگشت سربازان روی ماشه است، گفت: تاکتیک‌های پیشرفته و تجهیزات جدید توسط نیروهای کارآمد در این رزمایش به خوبی آزمایش شد و مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) و ستادکل نیروهای مسلح نیز از نزدیک آنها را نظاره کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان تأکید کرد: این رزمایش یک پیام برای دشمنان داشت و آن این‌که اعلام کرد ما آماده‌ایم و پیامش برای دوستان ما صلح و دوستی و امنیت بود.

انتهای پیام

کد N643473