حجت‌الاسلام رضایی:

مصوبات سفر دولت موجب تحول در خراسان جنوبی می شود

سیاسی

بیرجند- امام جمعه بيرجند گفت: تصویب ۲۱ طرح و پروژه با اعتبار ۲۷۰ ميليارد تومان موجب تحول در استان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علي رضايي در خطبه‌هاي نماز جمعه بيرجند اظهاركرد: مردم شریف و فرهنگي خراسان جنوبي در میزبانی از دولت تدبیر و امید سنگ تمام گذاشته و استقبال کم‌نظیری داشته اند.

وی با اشاره به تصویب ۲۱ طرح و پروژه با اعتبار ۲۷۰ ميليارد تومان برای این استان در این سفر افزود: اين مهم موجب تحول در استان خواهد شد.

حجت‌الاسلام رضایی بر لزوم تلاش مسئولان برای تحقق مصوبات تاکید کرد و گفت: بايد مسئولان برای تبدیل شدن خراسان جنوبي به قطب فرهنگي، اقتصادي، دانشگاهي و تجاري تلاش کنند.

مردم در دفاع از آمانهای انقلاب تعارف ندارند

وی در ادامه با اشاره به حماسه ۹ دی ماه تصریح کرد: ملت ايران با كسي در دفاع از آرمان ها و خون شهدا تعارف ندارد که در اين روز ملت ولايتمدار ايران با بصيرت براي هميشه این موضوع را اعلام كردند.

حجت‌الاسلام رضایی با بیان اینکه انسان بايد حواس معنوي و باطني خود را با تقوا شكوفا كند، گفت: غذاي حلال و طيب در رشد و تعالي انسان بسیار موثر است.

خانه‌ها و مساجد باید مراكز آموزش شوند

امام جمعه بيرجند بیان کرد: شهر فرهنگي تنها در اسم نبوده و مراكز تغذيه‌اي بايد هنر خود را برای تهیه غذاي سالم و مقوي به کار گیرند.

حجت‌الاسلام رضایی همچنین با گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی افزود: بايد خانه‌ها و مساجد ما مراكز آموزش شوند تا ديگر بیسوادی در جامعه باقی نماند.

وی در خصوص روزجهانی مقابله با زلزله یادآور شد: شهرستان بيرجند بر روی گسل زلزله بوده که باید با مقاوم‌سازی خانه‌ها پديده زلزله مديريت شود.