سفر لاریجانی به کشورهای عربی در گفت‌وگوی حقیقت‌پور با ایلنا:

توافق هسته‌ای نامه آخرت عربستان سعودی خواهد بود

مجلس,منصور حقیقت‌پور,توافق هسته‌ای

ایران با به سرانجام رساندن مذاکرات هسته‌ای می‌تواند حضور بیشتری در صحنه‌های منطقه و همگرایی زیادتری با کشورهای منطقه داشته باشد تا پروسه‌ای که دشمنان درست کرده‌اند به تاریخ بپیوندد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: وقتی عربستان سعودی نفت را از بشکه‌ای ۱۰۵ دلار به ۵۸ دلار می‌رساند یعنی خودکشی کرده است و شکستن شیشه عمرش را سرعت خواهد داد.

منصور حقیقت‌پور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ در مورد سفر رئیس مجلس به کشورهای عربی منطقه و استقبال بی‌نظیر آن‌ها و همچنین تلاش عربستان برای تخریب ایران در منطقه گفت: هیچ زمانی جمهوری اسلامی ایران اعتبار فوق‌العاده الان را در منطقه نداشته است و از ژئوپلتیک ایران در کشورهای بزرگ و موثر خاورمیانه حتما بی‌دلیل نیست.

نماینده مردم اردبیل و سرعین ادامه داد: تاثیر ایران بر کشورهای منطقه بسیار زیاد است تا حدی که بعد از سفر رئیس مجلس به لبنان زمینه انتخاب ریاست‌جمهوری در آنجا فراهم شد که البته ضمن اینکه لاریجانی حمایت خود را از آقای اسد در سفر اعلام کرده بود٬ آقای سیدحسن خمینی در ایران اعلام کرده بودند که بشار اسد خط قرمز ما است.

وی به عنوان یکی از اعضای همراه لاریجانی در سفرهای رئیس مجلس و دیدار او با علمای عالیقدر بیان داشت: لاریجانی در عراق ضمن استفاده از موقعیت ژئوپلتیکی که ایران در منطقه دارد، دارای اعتبار ویژه‌ای بین علما است٬ زیرا ایشان از بیت علما و بیت رهبریت هستند. مضاف بر اینکه تنش‌های مرتجعان منطقه به رهبریت عربستان سعودی شبیه آدمی می‌ماند که در دریا در حال غرق شدن است و برای نجات خود به هر چیزی چنگ می‌زند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: وقتی عربستان سعودی نفت را از بشکه‌ای ۱۰۵ دلار به ۵۸ دلار می‌رساند٬ این یعنی خودکشی کرده است و شکستن شیشه عمرش سرعت خواهد داد. خصوصا تحولات یمن کمر اینها را شکست، در یمن انقلابیون حرف‌های فراوان تاریخی و سیاسی‌ را در مورد دولت غاصب عربستان دارند که باید مطرح کنند و این کشور نیز بایستی پاسخگو باشد. همچنان که به زودی شاهد تحولات در بحرین نیز خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل و سرعین در باره نقش مذاکرات هسته‌ای در تعامل با کشورهای منطقه و تلاش عربستان برای به سرانجام نرسیدن این مذاکرات خاطرنشان کرد: ایران با به سرانجام رساندن مذاکرات هسته‌ای می‌تواند حضور بیشتری در صحنه‌های منطقه داشته و همچنین می‌تواند همگرایی فراوان‌تری را با کشورهای منطقه داشته باشد تا پروسه‌ای که دشمنان درست کرده‌اند با حل شدن پرونده هسته‌ای ما به تاریخ بپیوندد.

منصور حقیقت‌پور اظهار داشت: عربستان سعودی٬ ایران را دشمن خودش فرض می‌کند و نمی‌خواهد با کویت، قطر و با کشورهای دیگر ارتباط تنگاتنگی داشته باشد؛ اما وقتی جمهوری اسلامی مسائل هسته‌ای خود را مرتفع کرد٬ قطعا مواضع منطقه‌ای عمل خواهد شد و بحثی که اکنون در مورد ایران و عربستان وجود دارد٬ تعطیل خواهد شد. در واقع آنها تلاش و کوشششان براین استوار است که توافق هسته‌ای صورت نگیرد. توافق هسته‌ای بالاخره نامه آخرت عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس را امضا خواهد کرد و شاهد سقوط این دو خواهیم بود.

کد N643348