انتقاد از اردوغان، دانش آموز 16 ساله را روانه زندان کرد

فارس نوشت:

دادگاه ترکیه یک دانش‌آموز 16 ساله را به دلیل انتقاد از رئیس‌جمهور این کشور و دولت وی بازداشت و زندانی کرد.
به گزارش یک دانش‌آموز 16 ساله در ترکیه به اتهام انتقاد از رئیس‌جمهور این کشور بازداشت و زندانی شد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، طبق اعلام رسانه‌های ترکیه، یک دانش‌آموز 16 ساله در شهر قونیه ترکیه به اتهام توهین به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بازداشت و زندانی شد.

بنابر اعلام شبکه سی.ان.ان ترکیه، این دانش‌آموز که عضو یک جنبش چپگراست و طبق قانون نام کامل وی منتشر نشده، از سوی دادگاه متهم به توهین به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در جریان یک سخنرانی در روز چهارشنبه گذشته شده است.

به نوشته روزنامه حریت، این دانش‌آموز طی این مراسم سخنرانی به شدت از اردوغان و دولت او انتقاد و آنها را به فساد مالی متهم کرده است و چند ساعت پس از سخنرانی خود از سوی پلیس ترکیه بازداشت و زندانی شده و هم‌اکنون با خطر محکومیت به حبس 4 ساله روبروست.

انتقاد این دانش‌آموز از اردوغان و دولت وی در حالی صورت می‌گیرد که قرار بود مجلس ترکیه روز دوشنبه گذشته رای خود را برای فرستادن  4 وزیر سابق ترکیه (ظفر چاغلایان، اگَمَن باریش، معامر گولر و اردغان بایراکدار) به «دادگاه عالی ترکیه» به جرم فساد مالی صادر کند اما کمیسیون تحقیق در مجلس این کشور رای‌گیری درباره این مسئله را به روز دوشنبه 5 ژانویه موکول کرد. این وزرا در کابینه پیشین ترکیه به نخست‌وزیری اردوغان حضور داشتند.

49261

کد N643322