پوتین تعطیلات سال نوی وزرا را کم کرد

رئیس جمهوری روسیه به خاطر بحران اقتصادی ناشی از اعمال تحریم‌های غرب علیه مسکو به وزرای کابینه‌اش دستور داد که نباید 12 روز تعطیلات کریسمس داشته باشند و هر چه سریعتر باید به کارهای خود بازگردند و برای حل این مشکل به چاره‌اندیشی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در یک خطابه تلویزیونی به وزرای کابینه‌اش گفت که نباید به مدت 12 روز تعطیلات کریسمس از کار دور بمانند آن هم در زمانی که روسیه با بحران ناشی از اعمال تحریم‌های غرب مواجه شده و ارزش روبل، پول رایج روسیه و نفت کاهش یافته است.

در چند هفته گذشه ارزش روبل به زیر 50 درصد سقوط کرده و نفت هم از هر بشکه 100 دلار در اوایل 2014 به زیر 60 دلار رسیده است.

پوتین نیز در تلاشی برای حفظ اوضاع اقتصادی روسیه در مقابل این تحریم‌ها دولت را مقصر اشتباهات به وجود آمده دانست و از تمام وزرای کابینه خواست تا بدون اتلاف وقت و سپری کردن 12 روز تعطیلات کریسمس به حل مشکل به وجود آمده در اوضاع اقتصادی کشور بپردازد.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: این برهه سخت نه تنها به خاطر تحریم‌ها و اعمال محدودیت‌ها بلکه در پی اشتباهات دولت روسیه در طول چندین سال رخ داده اما دولت می‌تواند از عهده این برهه دشوار هم برآید.

هفته گذشته ذخایر طلا و ارز روسیه با 7 / 15 میلیارد دلار سقوط از 510 میلیارد دلار در سال جاری میلادی به 400 میلیارد دلار رسید. همچنین به گفته معاون اقتصادی پوتین، نرخ تورم 4 / 10 درصد است و احتمال افزایش آن وجود دارد.

وزیر اقتصاد روسیه نیز اعلام کرد با توجه به سقوط ارزش روبل در سه هفته متوالی احتمال بحران پول رایج کشور نیز وجود دارد.

انتهای پیام

کد N643301