امام جمعه موقت تهران :

ملت ایران در 9 دی دشمن را سر جای خود نشاندند

نماز جمعه,امامي كاشاني,9 دي

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حضور جمعیت میلیونی مسلمانان در راهپیمایی روز اربعین گفت:‌این جمعیت نشان از بیداری جهان اسلام دارد و نشان‌دهنده این است که جهان اسلام بیدار است و دشمن را به خوبی می شناسد و می تواند به خوبی نشانه‌گیری کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به راهپیمایی عظیم مسلمانان به سوی کربلای معلی به مناسبت اربعین حسینی اظهار کرد: این راهپیمایی بیست و چند میلیونی پیام بزرگی به جهان استکبار داشت.

وی افزود: جمعیتی که آمار آن را بیست و چند میلیونی بیان می‌کرد و سواره و پیاده به سمت کربلا حرکت می کردند ، بیست و چند میلیون نبودند، بلکه جمعیت بسیار اندکی از دل‌های جهان اسلامی بودند که امروز بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون نفر در زمین عضو دارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: دنیای استکبار و شیاطینی که برای اماکن مقدسه مسلمانان طرح ریزی می‌کنند، بدانند که پشت سر عراق و اماکن مقدسه آن یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان اعم از شیعه و سنی ایستاده‌اند. دنیای استکبار و عوامل آن در منطقه بدانند که کوچکترین اساعه ادب آن ها نسبت به اماکن مقدسه با عکس العمل دنیای اسلام مواجه می‌شوند و دنیای اسلام در مقابله با آن ها وارد می‌شود.

امامی کاشانی با اشاره به حضور جمعیت میلیونی مسلمانان در راهپیمایی روز اربعین اضافه کرد:‌ حضور این جمعیت نشان از بیداری جهان اسلام دارد و نشان‌دهنده این است که جهان اسلام بیدار است و دشمن را به خوبی می شناسد و می تواند به خوبی نشانه گیری کند.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن 9 دی خاطر نشان کرد :‌ در سال 88 در کشور یک بحثی راجع به ریاست جمهوری مطرح شد که طی آن فردی می‌گفت آرا برای من است و برای تو نیست.

امامی کاشانی با بیان این‌که این گونه مسائل در بسیاری از مواقع رخ می‌دهد، اضافه کرد: معمولا در چنین مواقعی فردی چنین موضوعی را مطرح می‌کند و پس از طرح آن بحث پایان می‌یابد، اما در سال 88 به این جا ختم نشد، بلکه با کمال تاسف وارد صدور اطلاعیه و اعلامیه‌هایی شد که بعد ازآن نیز دشمنان وارد شدند و آمریکا و صهیونیست به حمایت پرداختند.

خطیب جمعه این هفته تهران با بیان این‌که به یک باره مسئله‌ای بسیار جزئی تبدیل به یک فتنه در سراسر کشور شد گفت: کاری که در داخل کشور انجام شد طمع بیگانگان را به نظام جمهوری اسلامی متوجه کرد.

وی با اشاره به راهپیمایی مردم در روز 9 دی خاطر نشان کرد :‌ در این طمع تنها راهی که وجود داشت کاری بود که ملت ایران در روز 9 دی با هوشیاری و بصیرت کامل انجام دادند و در سراسر کشور حرکت کرده و دشمن را در سر جای خود نشاندند و به آن‌ها فهماندند که نمی توانند با شیطنت های خود نسبت به نظام جمهوری اسلامی و مقام ولایت کوچکترین اساعه ادبی داشته باشند.

ادامه دارد...

کد N643280