آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ملت ایران انسجام و وحدت دارند

سیاست داخلی,آیت‌الله امامی کاشانی,نماز جمعه تهران

اگر دنیای استکبار تعرضی نسبت به اماکن مقدس ما داشته باشند نه تنها این بیست و چند میلیون بلکه ارتش و مردم عراق و حتی این یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان نیز در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران درباره راهپیمایی مراسم اربعین حسینی گفت: برای کسانی که در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند٬ این مراسم، مراسم عرفانی بزرگی بود که جای تبریک دارد البته این راهپیمایی بیست و چند میلیونی برای جهان استکبار هم پیامی داشت که اشاره می‌کرد این راهپیمایی نمادی از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان در جهان است که همه به اهل بیت (ع) و دعا در جوار اهل بیت (ع) اعتقاد دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله ناصر امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه دنیای استکبار باید بداند اگر آن‌ها طرحی دارند و داعش را به وجود آورده‌اند و امروز می‌گویند با آن مخالف بوده‌اند٬ راه غلطی است٬ تصریح کرد: اگر دنیای استکبار تعرضی نسبت به این اماکن مقدس داشته باشند نه تنها این بیست و چند میلیون بلکه ارتش و مردم عراق و حتی این یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان نیز در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد.

آیت‌الله کاشانی با اشاره به حضور همه اقشار و مذاهب در این راهپیمایی گفت: تنها مسلمانان در این راهپیمایی پرشکوه حضور نداشتند٬ بلکه ارامنه در حالی که صلیب بر گردن داشتند در این حرکت عظیم حضور داشتند. که این٬ جایگاه اهل بیت را در دل‌های همه بشریت نشان می‌دهد. بنابراین دنیای استکبار و عوامل آن‌ها بدانند که کوچک‌ترین تعرض آن‌ها با عکس العمل دنیای اسلام روبرو خواهد شد.

وی با اشاره به گروه‌های افراطی به وجود آمده در منطقه گفت: این گروه‌ها برخلاف جریان عظیم اسلامی در جهان هستند و چند صد نفر بیشتر نیستند که درجهل و بی‌خبری و عوامل بیگانه‌بودن به سر می‌برند و امروز اهمیتی ندارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بصیرت اشاره کرد و گفت: بصریت باعث می‌شود معرفت باز شود و انسان‌ها فراست کسب کنند و به حقیقت دست یابند. امروز جهان اسلام جهان بیداری است.

وی در رابطه با بصریت و کشور ایران گفت: در سال ۸۸ مشکلی پیش آمد و بحثی باز شد درباره انتخابات ریاست جمهوری؛ که در همه جای دنیا این موضوعات پیش می‌آید. اما ما شاهد بودیم در رابطه با کشور ما به دنبال این مباحث٬ اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌ها و حمایت آمریکا به وجود آمد که باعث شکل گیری فتنه‌ای شد که ملت ایران در نهم دی ماه آن حرکت عظیم را در برابر آن فتنه به پا کردند و توانستند توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

امامی کاشانی افزود: دشمن فهمید با این نوع توطئه‌ها نمی‌تواند به نظام و مقام ولایت کوچک‌ترین تعرضی داشته باشد زیرا ملت ایران انسجام و وحدت دارند که این انسجام و وحدت بسیار مهم و حیاتی است.

کد N643272