نماینده مردم طبس خبر داد

قابلیت جذب 15 هزار نیرو در بخش زغال‌سنگ طبس

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که 5 هزار نفر در بخش زغال‌سنگ طبس مشغول به کار هستند، اظهار کرد: این شهرستان تا 15 هزار نفر قابلیت جذب نیرو در این بخش را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی در طبس، محمدعلی عبدالله‌زاده در مراسم کلنگ‌زنی پلی‌کلینیک تامین اجتماعی طبس، که با حضور دکتر سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور برگزارشد، گفت: رئیس جمهور در سفر خود به خراسان جنوبی، اعتبار خوبی به این استان تخصیص داد و خواستار استفاده از ظرفیت­‌های بسیار خوب معادن زغال‌سنگ درطبس شدند.

وی ادامه داد: 76 درصد زغال کشور در مساحت 32 هزار کیلومترمربع از این شهرستان قرار دارد، که باید زیرساخت‌هایی از قبیل آب و برق و جاده آن تامین شود.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که محصولات کک و قطران از زغال‌سنگ است، تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات در خراسان جنوبی جهت جذب سرمایه‌گذار کاهش پیدا می‌کند و کمک‌های مناسبی در بخش کشاورزی و دامداری شده است.

عبدالله­زاده با اشاره به این‌که در پروژه‌های عمرانی تاکنون 10 میلیارد تومان اعتبار از ماده 180 دریافت نموده‌ایم، یادآور شد:در بخش راه‌ها 20 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و در بحث بهداشت و درمان با توجه به مسافت بالا تا مرکز استان نیاز است طبس به قطب درمانی تبدیل شود .

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از 50 هزار تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که باید از خدمات این مجموعه استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N643247