حمله "کماندو"های الشباب به مقر نیروهای اتحادیه آفریقا در موگادیشو

گروه تروریستی الشباب روز پنجشنبه به مقر نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی حمله کرد.

گروه تروریستی الشباب روز پنجشنبه به مقر نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای الشباب روز پنجشنبه مقر نیروهای اتحادیه آفریقا را در موگادیشو سومالی مورد حمله قرار داد و موفق به نفوذ در منطقه فوق‌ امنیتی مذکور شده و چهار سرباز آفریقایی و یک غیر نظامی را کشتند.

پلیس سومالی از چندین انفجار شدید و تیراندازی در چندین ساعت در بطن پایگاه‌ "هالن" واقع در غرب فرودگاه موگادیشو، مقر نیروهای اتحادیه آفریقا، خبر داد.

پنجشنبه شب نیروهای آفریقایی در بیانیه‌ای تاکید کردند که کنترل اردوگاهی را که نیروهای الشباب به آن یورش بردند دوباره به دست گرفته است و پنج تن از تروریست‌ها کشته و سه نفر بازداشت شده‌اند.

نیروهای اتحادیه آفریقا اعلام کردند تروریست‌ها که برخی از آن‌ها یونیفرم ارتش ملی سومالی را بر تن داشتند حوالی ظهر به پایگاه نفوذ کرده و هم چنین سعی در نفوذ به زیرساخت‌های اساسی نقش داشتند.

این نیروها تایید کردند طی درگیریها سه سرباز و یک پیمانکار غیر نظامی کشته شده‌ است.

گروه الشباب مسئولیت این حمله را از همان آغاز درگیری‌ها برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از موگادیشو، عبدالعزیز ابومصعب، سخنگوی نظامی الشباب اعلام کرد:« کماندوهای ما در داخل ستاد کل نیروهای خارجی در سومالی هستند.»

یک منبع امنیتی غربی شمار مهاجمان را بین 15 تا 20 نفر اعلام کرد.

مقر نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی پایگاه مستحکمی در داخل محدوده امنیتی فرودگاه موگادیشو است که خود تحت کنترل امنیتی قرار دارد و چندین سفارتخانه را در خود جا داده است.

انتهای پیام

کد N643128