مرحله دوم رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) آغاز شد

رزمايش,ارتش جمهوري اسلامي ايران

صبح امروز و پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مرحله اول رزمایش محمد رسول الله(ص) مرحله دوم این رزمایش آغاز شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این مرحله یگان‌های نیروی زمینی تک گسترده خود را با بکارگیری موفق دستاوردهای خودکفایی بومی شده از جمله سلاح های انفرادی و اجتماعی شاهر و اخگر و تانک های ذوالفقار و صمصام و پشتیبانی آتش سنگین بالگردهای هوانیروز در چندین مرحله پرواز و آتش یکان های موشکی و توپخانه ای این نیرو اجرا خواهند کرد.

انجام عملیات های هلی بُرن و ضدهلی بُرن نیروهای ویژه در قالب نیروهای مهاجم و مدافع و در رزمگاه های مختلف و همچنین استفاده از نیروهای احتیاط بسیج نیروی زمینی در آفند و پدافند با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی از دیگر اقدامات این مرحله از رزمایش خواهد بود که در حضور مقامات و ناظران عالیرتبه قرارگاه خاتم و ستاد کل نیروهای مسلح و داوران ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

امیر سرتیپ حیدری جانشین نیروی زمینی و سخنگوی این مرحله از رزمایش گفت: انطباق این تمرین بزرگ صحرایی با شرایط واقعی نبرد با نگاه دقیق به تهدیدها، استفاده از گلوله های حقیقی، اِشراف مطلوب اطلاعاتی در سطح منطقه با اتکا به درجه داران و افسران متخصص سامانه های ارتباطی و اطلاعاتی و رصد هرگونه تحرکات مرزی از ویژگی های این مرحله از رزمایش است.

وی افزود : حضور دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برای کسب تجارب عملیاتی، تقویت فضای معنوی در رزمایش و اجرای عملیات مردم یاری و درمانی در منطقه عمومی رزمایش نیز از وجوه قابل توجه این مرحله رزمایش می باشد.

بر اساس این گزارش، همزمان با این مرحله از رزمایش، فاز تاکتیکی ناوگان دریایی با انجام عملیات و تمرینات مختلف تخصصی در دریای عمان تا مدار 10درجه شمالی آغاز شد. قرارگاه پدفند هوایی نیز امروز با استفاده از دو قرارگاه اصلی و تاکتیکی و برقراری ارتباط امن و چند لایه و مقابله با ایجاد اختلال الکترونیکی دشمن، یکان های رزمی زمینی و دریایی حاضر در منطقه را پشتیبانی کرد.

همزمان با این مرحله از رزمایش پروازهای تاکتیکی جنگنده های اف 4 و میراژ نیروی هوایی در پشتیبانی از یکان های نیروی زمینی با موفقیت انجام شد.

انتهای پیام

کد N643092