آتش سوزی "عمدی" در مسجدی در سوئد چند مجروح برجای گذاشت

به گفته پلیس سوئد، "بر اثر آتش زدن عامدانه" یک مسجد در شهر "اسکیلستونا" پنج نفر، زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) لارس فرانزل، سخنگوی پلیس گفته بر اساس اظهارات یک شاهد حادثه، فردی شی‌ای را به داخل ساختمان مسجد پرتاب کرده و به دنبال آن آتش‌سوزی شروع شده است.

بر اساس گزارش‌ها، هنگامی که آتش‌سوزی روی داد بین ۱۵ تا ۲۰ نفر برای نماز ظهر و عصر در این مسجد که در طبقه هم کف یک ساختمان مسکونی واقع است، جمع شده بودند.

رسانه‌های محلی تصاویری از آتش و دودی را که از پنجره‌های ساختمان به بیرون می‌زد، منتشر کرده‌اند. آتش‌نشانان موفق شدند که آتش را مهار و خاموش کنند.

به گزارش بی.بی.سی، این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که بحث‌های تندی در سوئد درخصوص مهاجران خارجی جریان دارد.

گروه‌های دست راستی می‌خواهند تعداد پناهجویانی که به سوئد وارد می‌شوند را تا ۹۰ درصد کاهش دهند، اما احزاب میانه‌روتر خواهان حفظ سیاستهای لیبرال کشور هستند.

پلیس گفته است که این حادثه را به عنوان یک آتش‌سوزی عمدی تحت بررسی قرار دارد، اما اعلام کرده هنوز کسی در این خصوص بازداشت نشده است.

شهر "اسکیلستونا" دارای تعداد زیادی مهاجر است و در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۴) صحنه درگیری گروه‌های "نئو نازی" مخالف سیاست‌های مهاجرتی دولت با مخالفانشان بود.

در سوم دسامبر، حزب "دموکراتهای سوئد" که دارای سیاستهای مخالف مهاجرپذیری است با حمایت نکردن از برنامه‌های بودجه‌ای دولت ائتلافی کشور، باعث سقوط دولت شد؛ دولتی که فقط دو ماه و نیم بود که بر سر کار آمده بود.

انتهای پیام

کد N642815