دیپلمات‌های وزارت خارجه اسرائیل زبان فارسی یاد می‌گیرند

تسنیم نوشت:

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دوره زبان فارسی برای کارمندان خود برگزار می‌کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "یدیعوت آحارونوت"، دپارتمان آموزش وزارت خارجه اسرائیل خبر داد که قصد دارد دوره آموزش زبان فارسی برای دیپلمات‌ها و کارمندان این وزارت‌خانه برگزار کند.
این طرح بخشی از اهداف تعیین شده برای وزارت خارجه اسرائیل برای سال 2015 است که شامل خنثی سازی برنامه هسته‌ای ایران در سطوح دیپلماتیک و حفظ تحریم‌ها علیه ایران و حفظ اتحاد منطقه‌ای علیه ایران و تاکید بر مشارکت ایران در حمایت از تروریسم و بی ثبات کردن منطقه است.
از کارمندان وزارت خارجه اسرائیل به طور معمول انتظار می‌رود که بر تلاش‌های اطلاعاتی و دیپلماتیکی علیه برنامه هسته‌ای ایران تمرکز کنند.
بر اساس گزارش یدیعوت آحارونوت، دیپلمات‌های اسرائیلی در سرتاسر جهان نقش مهمی در بدست آوری اطلاعات درباره پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران و تلاش‌های جامعه بین‌المللی درباره موضوع تحریم‌ها ایفا می‌کنند.
مقامات وزارت خارجه اسرائیل مطمئن نیستند که کارمندان این وزارت خانه به یادگیری زبان فارسی علاقه نشان دهند اما اعلام کرده‌اند که آنها می‌توانند از این زبان زمانی که با مخالفان دولت ایران یا زمانی که در وبسایت فارسی زبان وزارت خارجه اسرائیل با فارسی زبانان ارتباط می‌گیرد استفاده کنند.
اگر چه، زمانی که وزارت خارجه اسرائیل اطلاعیه برگزاری دوره زبان فارسی را منتشر کرد، واکنش‌ها برای حضور در این دوره به طور شگفت‌انگیزی مشتاقانه بوده است و اولین دوره آموزش زبان فارسی به زودی آغاز خواهد شد.
بر اساس سند داخلی که میان کارمندان وزارت امور خارجه اسرائیل منتشر شده، آمده است: هدف از این دوره فراهم کردن ابزار بیشتر برای کارمندان برای تعامل با موضوع ایران است. این دوره یک بار در هفته و طی 20 هفته برگزار خواهد شد.
یدیعوت آحارونوت نوشت: انتظار می‌رود ده‌ها نفر در این دوره شرکت کنند و چندین نفر دیگر نیز در دوره‌های آموزش از راه دور شرکت خواهند کرد. این دوره توسط استادی از مرکز زبان برلیتز برگزار خواهد شد.
"لیور لینان" مدیر دپارتمان آموزش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گفت: فراگرفتن زبان عنصری اساسی برای فعالیت دیپلمات‌های اسرائیلی است. وزارت خارجه در تجربیات و آموزش‌های متنوع سرمایه‌گذاری می‌کند و فراگیری فارسی نیز در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرد.

5252

کد N642703