پاپ فرانسیس پایان ظلم وحشیانه علیه اقلیت‌های دینی در سوریه و عراق را خواستار شد

پاپ

پاپ فرانسیس در پیامی به مناسبت کریسمس از تمام مسیحیان خواست تا به مساله بشریت در عراق و سوریه توجه کنند چراکه مردم از زمان آغاز درگیری‌ها در این مناطق به شدت آسیب دیده و در معرض حملات گروه‌های تندرو قرار گرفته‌اند.

پاپ فرانسیس در پیامی به مناسبت کریسمس از تمام مسیحیان خواست تا به مساله بشریت در عراق و سوریه توجه کنند چراکه مردم از زمان آغاز درگیری‌ها در این مناطق به شدت آسیب دیده و در معرض حملات گروه‌های تندرو قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در پیامی ضمن درخواست برای پایان دادن به ظلم وحشیانه در حق اقلیت‌های دینی در سوریه و عراق نسبت به بازگشت صلح و آرامش به خاورمیانه و برقراری مذاکرات میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها ابراز امیدواری کرد.

پاپ فرانسیس در ادامه افزود: از تمام مسیحیان پیرو دین عیسی مسیح می‌خواهیم که به مساله اوکراین نیز توجه کرده تا هر چه زودتر مردم این کشور از ظلم و خشونت‌ها رهایی یابند.

پاپ فرانسیس همچنین از خداوند منان خواست تا هر چه سریعتر صلح و آرامش را به کشورهایی آسیب دیده همچون نیجریه، تمام قاره آفریقا به ویژه لیبی، سودان جنوبی و کنگو بازگرداند.

وی همچنین از تمامی سیاستمداران کشورها خواست تا از طریق مذاکرات به اختلافات خود پایان دهند.

پاپ فرانسیس از مسیحیان دنیا خواست تا به مساله رهایی کودکان کوچکی که قربانی خشونت‌ها شده و از آنها به عنوان سرباز در جنگ‌ها استفاده می‌شود، توجه کنند و برای نجات آنها تمام تلاش خود را بکنند.

وی از خداوند متعال خواست تا بیماری ابولا را ریشه‌کن کرده و تمام امکانات دارویی لازم برای شفای این بیماران فراهم شود.

همچنین زائرانی از کشورهای مختلف جهان در مراسم دعای نیمه شب در کلیسای مهد شهر بیت لحم در کرانه باختری شرکت کردند.

مسیحیان جهان معتقدند که حضرت مسیح در این نقطه به دنیا آمده است.

پیش‌تر، هزاران زائر در میدانی در این شهر کرانه باختری اشغالی و در اطراف یک درخت کریسمس غول‌پیکر که با رنگ های پرچم فلسطینی‌ها تزیین شده بود، جمع شدند.

فواد طوال، سراسقف کلیسای لاتینی در بیت‌لحم از یهودیان، مسلمانان و مسیحیان خواست "با هم و با برابری و مساوات زندگی کنند."

وی که بلندپایه ترین مقام کلیسای کاتولیک در منطقه است، با اشاره به خشونت های غزه و بیت المقدس گفت امیدوار است که سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۴ سال بهتری باشد.

وی گفت: امیدوارم سال آینده هیچ گونه دیوار جدایی نباشد و به جای آن پل‌های صلح داشته باشیم، عدالت باعث برقراری صلح شود و مشکلات به زودی حل شود."

به نظر می‌رسد اشاره این مقام روحانی به حصاری که اسرائیل در داخل و اطراف کرانه باختری ساخته و بیت لحم را از بیت المقدس جدا کرده و نیز به پیش نویس قطعنامه‌ای باشد که فلسطینی‌ها به شورای امنیت سازمان ملل داده‌اند و در آن یک ضرب‌الاجل ۱۲ ماهه برای صلح با اسرائیل تعیین شده.

به گفته خبرنگاران، در پایان سالی پرمشقت که بسیاری از مسیحیان منطقه خاورمیانه تحت آزار و اذیت بوده‌اند و تلاش‌ها برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها به جایی نرسیده، کریسمس برای آنها فرصتی برای شادی است.

انتهای پیام

کد N642508