تولیت آستان حضرت معصومه(س):

امر به معروف و نهی از منکر منحصر به قشر خاصی نیست

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: یکی از وظایف ما به عنوان خادمان حرم کریمه اهل بیت(ع) امر به معروف و نهی از منکر است، ما باید نسبت به خود و زائران، احساس مسئولیت داشته باشیم؛ چون امر به معروف و نهی از منکر منحصر به قشر خاصی نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در آیین خطبه‌خوانی ماهیانه خدام حرم، افزود: همه ما مامور و مزین به لباس خدمت به اهل بیت(ع) هستیم، باید به درستی به ماموریت خود عمل کنیم و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم.

وی با اشاره به توفیق خدمتگزاری به عزاداران اهل بیت(ع) در دو ماه محرم و صفر، گفت: جای شکر دارد که خداوند توفیق عزاداری در دو ماه محرم و صفر را به ما عنایت کرد و عمر ما را کفاف داد تا در این ایام نسبت به ساحت مقدس اولیای الهی به‌خصوص حضرت اباعبدالله(ع) عرض ادب و ارادت کنیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات خادمان بارگاه کریمه اهل بیت(ع) در پذیرایی از زائران و عزاداران اهل بیت(ع)، اظهار کرد: از همه خادمان این بارگاه مقدس در انجام وظیفه درست در خدمت‌رسانی به مردم تشکر می‌کنم.

سعیدی در ادامه، ضمن تبریک حلول ماه ربیع تصریح کرد: ماه ربیع، ماه شادی اهل بیت(ع) است؛ همانطور که در عزارداری اهل بیت(ع) سنگ تمام گذاشتید در شادی آن ها هم تلاش کنید و بهترین برنامه ها را برای زائران و مجاوران طراحی و اجرا کنید.

وی همچنین گفت: خداوند متعال پلیدی ها را از اهل بیت عصمت و طهارت دور کرد که این پاکی اراده خداوند است و خداوند آن ها را از مقربین و اسوه و الگو برای ما قرار داده است.

امام جمعه موقت قم افزود: خدا را شکر می کنیم که محبت و مودت به اهل بیت(ع) را در جان و قلب شیعیان نهادینه کرده است و این جز اراده الهی نیست که ما پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) را ندیده ایم، اما محبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نسل به نسل در دل ها روان بوده است.

انتهای پیام

کد N642498