ملاقات قشقاوی با وزیر مشاور در امور خارجی امارات

امارات متحده

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه با انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قشقاوی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و خوب دو همسایه ایران و امارات، نهمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران با امارات را در جهت گسترش روابط، مفید و موثر دانست.

وی افزود: ایران تمایل دارد در همه زمینه ها به ویژه همکاری های کنسولی، روابط خود را با امارات گسترش دهد.

وی همچنین همکاری و مشورت دو کشور در مسائل منطقه ای را ضروری دانست.

دکتر انور قرقاش نیز در این دیدار، از نتایج توافق کمیسیون مشترک کنسولی اخیر بین دو کشور ابراز رضایت نمود و این همکاری ها را برای حل و فصل مسائل دو کشور بسیار مهم دانست.

وی ابراز امیدواری کرد بر اساس یکی از بندهای صورتجلسه کمیسیون، مسئولان گاردهای ساحلی دو کشور نیز هر چه زودتر نشستی را برای مسائل مرزی بین دو کشور داشته باشند. وی تاکید کرد: ما به سهم خود، مشورت با ایران در مسائل منطقه ای را بسیار مهم می دانیم. در این دیدار علاوه بر طرح مسائل دو جانبه، در خصوص مسائل جاری منطقه خصوصا تحولات سوریه، عراق، لبنان و مذاکرات هسته ای نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بازدید قشقاوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی

همچنین در ادامه سفر معاون وزیر خارجه در امور کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور از امارات و برگزاری کمیسیون مشترک کنسولی بین دو کشور، وی از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی بازدید و با کارمندان سرکنسولگری دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین از بخش مراجعین سرکنسولگری بازدید و از نزدیک از فعالیت‌های بخش‌های مختلف سرکنسولگری که در زمینه خدمات کنسولی به هموطنان ایرانی در امارات خدمات کنسولی ارائه می کنند، مطلع گردید.

نهمین کمیسیون مشترک کنسولی ایران و امارات روز گذشته در ابوظبی برگزار و راه‌های مبارزه با مواد مخدر، حل و فصل مسائل کنسولی اتباع دو کشور، همکاری های قضایی، مرزی و غیره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N642431