نصرالله در دیدار با بوگدانوف:

بشار اسد خط قرمز حزب‌الله است

سیاسی

هر راه حلی برای بحران سوریه نباید شامل تغییر رئیس‌جمهوری این کشور باشد بلکه وی باید به عنوان بخشی از این راه‌حل در نظر گرفته شود.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با «میخائیل بوگدانوف» فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه تاکید کرد که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه خط قرمز حزب الله است و عبور از این خط قرمز برای حزب‌الله قابل پذیرش نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، نصرالله تاکید کرد که هر راه حلی برای بحران سوریه نباید شامل تغییر رئیس‌جمهوری این کشور باشد بلکه وی باید به عنوان بخشی از این راه‌حل در نظر گرفته شود.

نصرالله افزود: «حزب‌الله در حال مبارزه علیه تروریسم و دفاع از سوریه و گزینه‌های راهبردی آن است اما به همان اندازه در نبرد بر سر ریاست جمهوری سوریه از بشار اسد حمایت می کنیم و باقی ماندن او در قدرت را خط قرمز می‌دانیم. چرا که اسد همواره یک رهبر مقاوم بوده است.»

بر اساس این گزارش، بوگدانوف نیز در چارچوب این خطوط قرمز ابتکار عمل مسکو را به سوری ها ارائه و تاکید کرد که گفت‌وگوهای سوری - سوری بدون پیش‌شرط برگزار خواهد شد و نمی توان ازاین خطوط قرمز عبور کرد.

کد N642268