یونسی در پیام تبریک سال نو به مسیحیان کشورمان:

امیدواریم الگویی برای همزیستی اجتماعی به جهانیان عرضه کنیم

سیاست داخلی

میدواریم با اتکاء به آموزه های ادیان توحیدی و آموخته های فرهنگ ایرانی مدلی برای مبارزه با خشونت و افراطی گری و الگویی برای همزیستی اجتماعی و انسانی را به جهانیان عرضه کنیم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی یونسی عصر چهارشنبه فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال 2015 میلادی را به همۀ پیروان این آیین تبریک گفت و تاکید کرد: در جهان امروز، ما شاهد خشونت های مذهبی، قومی و فرقه ای هستیم و از طرفی شرک های جدید با القاب گوناگون به ستیز با ادیان توحیدی آمده اند که در این میان، باورها و ارزش های ادیان توحیدی می تواند کشتی نجات بشریت باشد؛ باورهایی که در آن عقلانیت، اعتدال و مدارا ارزش محسوب می شود و جهل و جمود، افراطی گری و خشونت ضد ارزش است.

وی در ادامه پیام آورده است: امیدواریم با تمسک به اخلاق دینی، پذیرش تنوع، تقویت انسجام اجتماعی و ایجاد همدلی و همبستگی تمامی پیروان ادیان الهی، شاهد گسترش محبت، صلح و آرامش در ایران و جهان باشیم.

یونسی اضافه کرد: همچنین امیدواریم با اتکاء به آموزه های ادیان توحیدی و آموخته های فرهنگ ایرانی مدلی برای مبارزه با خشونت و افراطی گری و الگویی برای همزیستی اجتماعی و انسانی را به جهانیان عرضه کنیم.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، سالی سرشار از سعادت و شادکامی و موفقیت را برای مسیحیان (ارامنه، آشوریان وکلدانیان) کشورمان آرزو کرد.

کد N642151