هرالد کویات:

تروریست های داعش به زودی به تهدیدی جدی برای ناتو تبدیل می شوند

سیاسی

رئیس پیشین کمیته نظامی پیمان آتلانتیک نظامی گفت تروریست های داعش به زودی تهدیدی جدی برای این پیمان نظامی به شمار خواهند رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژنرال سابق ناتو خطر تروریست های داعش را برای غرب جدی دانست. "هرالد کویات" رئیس پیشین کمیته نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به زودی به تهدید جدی علیه غرب و پیمان نظامی اش تبدیل می شود.

وی در گفتگو با روزنامه آلمانی "نویه اوزانبروکر" با بیان این مطلب گفت در این صورت، تهدید تروریست ها از موطن اصلی شان خواهد بود و ناتو باید خود را برای مقابله با این تهدید آماده کند. این ژنرال آلمانی ضمن تایید اصل اقدامی مانند آموزش نیروهای بومی توسط ارتش این کشور در مورد نتیجه بخش بودن آموزش پیشمرگه ها  ابراز تردید کرد.

به گفته این مقام سابق ناتو، حملات ائتلاف ضدداعش نیز به این دلیل که با تایید سازمان ملل همراه نبوده است، از نظر قانونی مشکل دارد. کویات در ادامه یادآور شد دست کم اگر چنین حملاتی در چارچوب ناتو انجام شود، مفیدتر خواه بود.

گفتنی است کابینه "آنگلا مرکل" هفته گذشته طرح دولت برای اعزام نظامیان آلمانی به عراق به منظور آموزش پیشمرگه های کرد را تصویب کرد. قرار است پارلمان آلمان (بوندستاگ) نیز لایحه ماموریت ارتش آلمان در عراق را در ژانویه 2015 مورد بررسی قرار دهد.