پلیس سنت لوئیس:

شهروند سیاه‌پوست کشته شده در «برکلی» یک مجرم سابقه‌دار بوده است

سیاسی

مسئولان پلیس امروز اعلام کردند که جوان ۱۸ ساله سیاه‌پوستی که در اثر شلیک گلوله ماموران پلیس ایالت حومه برکلی در پمپ گازی در این منطقه جان خود را از دست داد، در واقع یک مجرم سابقه‌دار بوده و با خود اسلحه حمل می‌کرده است.

مسئولان پلیس «سنت‌ لوئیس» در ایالت «میسوری» آمریکا امروز-چهارشنبه- اعلام کردند که نوجوان سیاه‌پوست کشته شده در پمپ گاز «موبایل» در حومه «برکلی» یک مجرم سابقه‌دار بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از راشاتودی، مسئولان پلیس امروز اعلام کردند که «آنتونیو مارتین» جوان ۱۸ ساله سیاه‌پوستی که در اثر شلیک گلوله ماموران پلیس ایالتی حومه برکلی در پمپ گازی در این منطقه جان خود را از دست داد، در واقع یک مجرم سابقه‌دار بوده و با خود اسلحه حمل می‌کرده است.

در بیانیه پلیس آمده است که ماموران پلیس تلاش کردند تا سه بار مارتین را خلع سلاح کنند که در جریان درگیری، یک گلوله به وی اصابت کرده است.

بازرسان توانستند اسلحه نوجوان سیاه‌پوست کشته شده را در صحنه پیدا کنند.

مامور پلیس ۳۴ ساله‌ای که به سمت مارتین شلیک کرده است، هنگام اخطار به مقتول لباس مجهز به دوربین را به تن نکرده بود.

تصاویر دوربین‌های مداربسته صحنه تیراندازی توسط پلیس پاک شده‌اند.

حادثه کشته شدن نوجوان سیاه‌پوست ۱۸ ساله با اعتراض‌ها و راه‌پیمایی‌های گسترده در آمریکا علیه رفتار خشونت‌آمیز و نژادپرستانه ماموران پلیس در برابر سیاه‌پوستان آمریکایی همزمان شده است.

هزاران شهروند آمریکایی در هفته‌های اخیر در ده‌ها شهر نسبت به حکم صادره هیات منصفه شهر فرگوسن در ایالت میسوری و هیات منصفه نیویورک مبنی بر تبرئه کامل ماموران پلیسی که باعث مرگ «مایکل براون» جوان ۱۸ ساله آمریکایی در فرگوسن و «اریک گارنر» ۴۳ ساله و سیاه‌پوست در نیویورک شده بودند، دست به اعتراض‌های گسترده زدند.

شهروندان آمریکایی خواستار تغییر حکم دادگاه و پایان دادن به رفتارهای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه ماموران پلیس آمریکایی در قبال سیاه‌پوستان این کشور شدند.

کد N641776