وزیر اطلاعات در خراسان شمالی:

لازمه جامعه پویا و بانشاط تعدد گروه‌های سیاسی است

دولت

لازمه جامعه پویا و بانشاط تعدد احزاب و گروه‌های سیاسی است و از نظر ما تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی که دارای مجوز قانونی‌اند، فرزندان یک خانواده محسوب می‌شوند و در یک خانواده نیز حضور چند سلیقه به معنای دعوا و نزاع نیست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اکنون با همدلی و وحدت بین مسئولان، مردم به آینده امیدوار‌تر شده‌اند٬ اظهار کرد: شرایط کنونی عرصه را بر عوامل ناسازگار و ماجراجو تنگ کرده است.

به گزارش ایلنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدمحمود علوی روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ۹۳ در نشست شورای اداری خراسان‌شمالی در بجنورد اضافه کرد: وقتی در جامعه نشاط، شادی و احساس امنیت وجود داشته باشد، امید و پویایی نیز ایجاد می‌شود و چرخه اقتصاد، صنعت و علم نیز به تحرک واداشته می‌شود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: وجود رونق اقتصادی در جامعه باعث می‌شود تا تحریم دشمنان نیز هر چند سخت، کارساز نباشد و جامعه به ثبات اقتصادی و علمی برسد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی افزود: مردم محور اصلی امنیت در جامعه هستند و وزارت اطلاعات به دنبال ایجاد امنیت و احساس امنیت جامع در جامعه، با تکیه بر مشارکت مردم است.

دکتر علوی اضافه کرد: فرهنگ اطلاعاتی ما بر مبنای مفاهیم شرعی و دینی استوار است و از بدنه این وزارتخانه و نیروهای اطلاعاتی ما جز خدمت تراوش نمی‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز سربازان گمنام امام زمان (عج) تکیه گاهی برای امنیت مردم هستند و ما افتخار می‌کنیم که خدمتگزار این مردم هستیم.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی اضافه کرد: امروز در پرتو وحدت و امنیت، فضای رشد و بالندگی در کشور ایجاد شده و تمام مردم و اقشار مختلف می‌توانند براحتی ابراز عقیده کنند و احزاب و گروه‌های سیاسی نیز بدون هیچ مشکلی فعالیت و رقابت سالم خود را دارند.

وزیر اطلاعات گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور تا زمانی که در چارچوب قانون فعالیت داشته باشند و حاشیه‌های امنیتی در اجتماعات آن‌ها وجود نداشته باشد، مشکلی برای فعالیت نخواهند داشت.

دکتر علوی افزود: احزاب سیاسی نیز باید فعالیت خود را در چهارچوب یک رقابت سیاسی سالم تعریف کنند که در صورت شکل گیری چنین رقابتی، نیازی به دعوا و نزاع‌های سیاسی نیست.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی گفت: وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) گرایش به هیچ یک از گروه‌های سیاسی ندارند و کار خود را براساس قانون انجام می‌دهند.

دکتر علوی افزود: لازمه جامعه پویا و بانشاط تعدد احزاب و گروه‌های سیاسی است و از نظر ما تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی که دارای مجوز قانونی‌اند، فرزندان یک خانواده محسوب می‌شوند و در یک خانواده نیز حضور چند سلیقه به معنای دعوا و نزاع نیست.

وزیر اطلاعات گفت: این امنیت و احساس امنیت برای دانشجو و استاد دانشگاه و حوزه ما نیز وجود دارد و آن‌ها نیز می‌توانند در سایه همین امنیت بدون هیچ گونه مساله‌ای نظرات خود را اظهار کنند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی اضافه کرد: دولت به دنبال به حاشیه راندن هیچ جریان سیاسی نیست و وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) نیز برای ارتقا و یا حذف هیچ جریان سیاسی تلاش نخواهند کرد.

دکتر علوی افزود: از نگاه دولت تدبیر و امید هر فردی که برای توسعه کشور و استان تاثیرگذار باشد، فضای کار برای خدمت به مردم برایش فراهم خواهد بود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی در کشور باید در جهت هم افزایی تلاش کنند، چرا که ما در جمهوری اسلامی ایران زیر لوای ولی فقیه و رهبری و به تعبیر رییس جمهوری زیر یک پرچم برافراشته و آن هم رهبر معظم انقلاب خدمت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی افزود: جمهور اسلامی از نظر منطق چنان دست پری دارد که جواب مخالفان سیاسی خود را با منطق و استدلال می‌دهد و در این مسیر نیازی به قهر و غضب نیست.

دکتر علوی گفت: نیروهای اطلاعاتی ما تمام توان خود را بر این امر متمرکز کرده‌اند که نابجا آبرویی کسی را از بین نبرند و این دقت نظر حتی در پاسخگویی به استعلاماتی که برای افراد از این وزارتخانه انجام می‌شود نیز رعایت می‌شود.

وزیر اطلاعات افزود: اگر در بررسی استعلام فردی نیروهای ما به این نتیجه برسند که ابهاماتی در پرونده وی وجود دارد با دعوت از فرد مربوطه و سووال از وی و بررسی می‌دانی، این ابهامات را از بین می‌برند تا حقی از کسی ضایع نشود.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی اضافه کرد: رعایت حق‌الناس برای نیروهای اطلاعاتی، قضایی و انتظامی ما بسیار مهم است و ما که بیشتر با مردم سر و کار داریم، باید رعایت حق الناس را در دستور کار خود قرار دهیم.

دکتر علوی گفت: این وزارتخانه وارد زندگی شخصی افراد نمی‌شود چون این را شرع مقدس حرام دانسته و ما نباید برای کسی اضطراب و ترس ایجاد کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: ما مامور نشده‌ایم که نیت خوانی کنیم، بلکه ما که با حق الناس سر و کار داریم باید دقت عمل بیشتری در رفتارمان داشته باشیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان «فرهنگ، اقتصاد و مدیریت جهادی» گفت: تحقق این خواست رهبری در جامعه نیازمند برقراری امنیت و نشاط است و باید این احساس امنیت در همه جا نمایان باشد.

دکترعلوی روز سه شنبه در بدو ورود به خراسان شمالی، با حضور بر مزار شهدای مرکز این استان، به نثار گل و قرائت فاتحه برای شهیدان پرداخت و پس از آن با حجت الاسلام یعقوبی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بجنورد و آیت الله مه‌مان نواز، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز دیدار و گفتگو کرد.

کد N641645