پیام تبریک رییس جمهوری به رهبر کاتولیک‌های جهان/ همدلی و همکاری بیشتر برای توسعه صلح، امنیت و رفاه

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح(ع) پیامبر صلح و دوستی و نیز آغاز سال 2015 را به پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک‌های جهان و تمام پیروان این دین الهی تبریک گفت.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این پیام با اشاره به اینکه اکنون جهان با بحران‌ها و چالش‌های متعدد اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و اقصادی روبه روست و عده‌ای می‌کوشند تا با ایجاد تفرقه و یا دست یازیدن به خشونت، کرامت انسانی را خدشه‌دار نمایند، تصریح کرده است: ضرورت دارد با همدلی و همکاری بیشتر برای توسعه صلح، امنیت و رفاه در سراسر جهان تلاش نماییم.

دکتر روحانی در ادامه می‌افزاید: جمهوری اسلامی ایران با ارایه ایده «جهان علیه خشونت و افراط‌گری» که با اجماع در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید، کوشیده است تا گامی در این مسیر بردارد و همچنان آمادگی دارد تا رسیدن به مقصود و مطلوب نهایی به تلاش خود ادامه دهد.

در بخش دیگری از پیام دکتر روحانی آمده است: ما بر این باوریم که این امر جز با تلاش جمعی و بهره‌گیری از آموزه‌های ادیان ابراهیمی، تلاش برای تعالی و کمال انسان و قدم برداشتن در مسیر تحقق آرزوی فطری و ذاتی بشریت برای نیل به آرامش و رفاه، ممکن نخواهد بود.

 

45503

کد N641357