برقراری حکومت نظامی در ایالت آسام هند

در پی کشته شدن 48 تن در یک سری از حملات، دولت هند امروز (چهارشنبه) در بخش‌هایی از ایالت آسام حکومت نظامی برقرار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ایالت آسام دارای تاریخی از درگیری‌های خونین فرقه‌ای و درگیری‌های قومی و گروهی برای خودمختاری بیشتر یا جدایی از هند است.

حملات تلافی‌جویانه روز سه‌شنبه شبه‌نظامیان "جبهه دموکراتیک ملی بادولند" در عرض یک ساعت که در چهار نقطه از ایالت آسام صورت گرفت، مرگبارترین حمله در ماه‌های اخیر محسوب می‌شود.

روستاییان به پلیس گفتند، این شبه‌نظامیان پیاده و مسلح به تفنگ بودند و یونیفورم‌های نظامی به تن داشتند.

یکی از شاهدان که به جنگل فرار کرده بود، گفت: این شبه‌نظامیان ابتدا وارد روستا شده و درخواست آب کردند. ناگهان تفنگ‌های کلاشینکف خود را درآورده و شروع به تیراندازی کردند.

این چریک‌ها تصریح کردند، آنها برای سرزمینی مجزا برای مردم بومی "بادو" می‌جنگند، آنها از این مساله که خارجی‌ها به این ایالت هجوم آورده و در آنجا ساکن شده‌اند، شکایت دارند.

نیروهای امنیتی هند ماه گذشته میلادی مبارزه‌ای را علیه این شورشیان در مخفیگاه‌های دورافتاده آنها به راه انداختند و باعث به وجود آمدن این تهدید شدند که این شورشیان ساکنان را هدف گیرند.

یکی از افسران پلیس گفت: آنها حتی به زنان و کودکان نیز رحم نکردند. در میان کشته‌شدگان حملات روز سه‌شنبه دست‌کم 10 زن و حداقل 13 کودک وجود داشت.

معاون کمیسیونر منطقه "سونیتپور" گفت:‌ ارتش حاضر و آماده است و شب که شود حکومت نظامی اعمال خواهد شد.

تنها بیمارستان این منطقه مملو از زخمی‌شدگان این حملات است.

ایالت آسام یکی از هفت ایالت شمال شرقی هند است که اطراف آن را چین، میانمار، بوتان و بنگلادش احاطه کرده است. مدت‌های طولانی ساکنان آسام دولت فدرال را به غارت منابع طبیعی این ایالت متهم کرده و با توسعه و ساخت‌وساز مخالفت کرده‌اند.

نارندرا مودی، نخست‌وزیر ند متعهد شده تا ساخت‌وساز جاده‌ها و خطوط راه‌آهن در این منطقه را تسریع بخشد.

انتهای پیام

کد N641130