آمریکا به‌دنبال افزایش پیمان‌کاران خصوصی نظامی در عراق است

سیاسی

یکی از مقام‌های ارشد آمریکا گفت که واشنگتن هم‌زمان با بازگشت نیروهای نظامی این کشور به عراق، تصمیم دارد تعداد پیمان‌کاران نظامی را به‌منظور عقب راندن اعضای گروه تروریستی داعش افزایش دهد.

یکی از مقام‌های ارشد آمریکا از طرح افزایش پیمان‌کاران نظامی این کشور در عراق برای عقب راندن اعضای گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یکی از مقام‌های ارشد آمریکا گفت که واشنگتن هم‌زمان با بازگشت نیروهای نظامی این کشور به عراق، تصمیم دارد تعداد پیمان‌کاران نظامی را به‌منظور عقب راندن اعضای گروه تروریستی داعش افزایش دهد.

مقام ارشد آمریکا با اعلام این‌که در حال حاضر حدود هزار و ۸۰۰ پیمان‌کار برای دولت آمریکا فعال هستند، گفت که تعداد این پیمان‌کاران براساس میزان تجهیزات نظامی و نیازهای نیروهای امنیتی عراق افزایش می‌یابند.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا پس از پیشروی گروه تروریستی داعش در عراق دستور بازگشت نیروهای نظامی آمریکایی به این کشور را صادر کرد.

حدود هزار و ۷۵۰ نیروی نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند و «چاک هیگل» وزیر دفاع مستعفی آمریکا اخیرا دستور اعزام هزار و ۳۰۰ نیروی دیگر را به عراق صادر کرده است.

کد N640767