عضو کمیسیون صنایع و معادن:

71 درصد بودجه 94 از مالیات و صادرات غیر نفتی تامین می‌شود

نفت,بودجه 94

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هسته بودجه 94 و واقعیت‌های درآمدی کشور ایجاب می‌کند شفافیت و واقعی بودن بودجه اتفاق بیافتد، به بیان دیگر باید از ارائه بودجه بالا با علم به فقدان منابع مالی کافی و بازی با مکانیزم تخصیصی به شدت اجتناب شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هسته بودجه 94 و واقعیت‌های درآمدی کشور ایجاب می‌کند شفافیت و واقعی بودن بودجه اتفاق بیافتد، به بیان دیگر باید از ارائه بودجه بالا با علم به فقدان منابع مالی کافی و بازی با مکانیزم تخصیصی به شدت اجتناب شود.

کمال الدین پیرموذن در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: لایحه بودجه 94 در بخش صنعت و عمران با وجود کاهش شدید قیمت جهانی نفت، امیدوار کننده است.

نماینده مردم اردبیل با اشاره به ارقام بودجه عمرانی گفت:‌ بودجه عمرانی در سال آینده با 30 درصد افزایش به 48 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، بخش صنعت و معدن هم در قانونی بودجه سال 94 و هم لایحه خروج از رکود وضعیت و شرایط بهتری پیدا کرده است، در خروج از رکود پیش بینی شده طی دو سال باید اکثر معادن مراحل اکتشاف و مزایده و واگذاری به بخش خصوصی را به اتمام برسانند، کارخانجات فرآوری و صنایع تبدیلی نیز در کنار معادن باید احداث شود.

وی از اختصاص 30 میلیون تومان بودجه برای آغاز مراحل اجرایی معدن خلخال خبر داد .

این عضو کمیسیون صنایع و معادن، کاهش هزینه‌های غیرضروری دستگاه های اجرایی را ستود و افزود: البته لایحه بودجه 94 ایرادات و اشکالاتی هم دارد. به عنوان نمونه جدول ماده 17 همچنان کمک به برخی موسسات فرهنگی را به صورت پررنگ دنبال می‌کند. خواسته امروز مردم کاهش هزینه های اقتصادی و افزایش قدرت مالی شان است نه حمایت مالی از برخی موسسات فرهنگی.

وی هدف دولت را به بهره برداری رساندن پروژه‌های عمرانی با 80 درصد پیشرفت فیزیکی عنوان کرد و افزود: بودجه عمرانی استان اردبیل از 40 میلیارد تومان به 400 میلیارد تومان افزایش یافته است، این افزایش 10 برابری نشان دهنده عزم جدی دولت مردان برای به بهره برداری رساندن پروژه های عمرانی است.

پیر موذن از افزایش 38 درصدی بودجه حفاظت محیط زیست خبر داد و افزود: محدودیت‌های مالی ایجاب می‌کند از طریق انضباط مالی و مدیریت صحیح امکانات بهره وری را افزایش داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن، از کاهش وابستگی بودجه 94 به درآمدهای نفتی سخن گفت و افزود:‌71 درصد بودجه سال 94 از محل صادرات غیر نفتی ،‌مالیاتها و عوارض تامین خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت به کمتر از 58 دلار گفت: سال 94 سال سخت در آمدهای نفتی کشور است به همین دلیل باید با صرفه جویی تکیه بر سرمایه های مردم و جذب سرمایه گذاران خصوصی کشور را در شرایط سخت سال 94 اداره کرد.

انتهای پیام

کد N640619