تظاهرات علیه بی‌بی‌سی در لندن/ دروغگویی را متوقف کنید

سیاسی

عده ای در لندن با سر دادن شعارهای "شرم بر شما" و "دروغگویی را متوقف کنید" به شیوه اطلاع رسانی شبکه بی‌بی‌سی اعتراض کرده و این شبکه را به پنهانکاری در مورد کودک آزاری کارمندان خود متهم کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک گروه فعال سیاسی اینترنتی به نام "گمنام" در اعتراض به گزارش‌های جانبدارانه شبکه بی‌بی‌سی در لندن تظاهرات کرد.

شبکه راشاتودی (RT) گزارش داد اعضای گروه "گمنام" که ماسک بر چهره داشتند در برابر دفتر شبکه بی‌بی‌سی تجمع کردند و شیوه پوشش خبر این شبکه را به عنوان "دستگاه تبلیغات رسانه‌ای دولت" به شدت محکوم کردند. 

معترضان که شعارهای "شرم بر شما" و "دروغ‌گویی را متوقف کنید" سر می‌دادند بی‌بی‌سی را متهم کردند موارد کودک آزاری کارمندان خود را پنهان می‌کند و به اطلاع مردم نمی‌رساند.

همچنین، گروه "گمنام" با انتشار ویدئویی، شبکه بی‌بی‌سی را به "ضعف" در پوشش اخبار مهم و جعل اطلاعات متهم کرد. سخنگوی گروه "گمنام" در این ویدئو می‌گوید: بی‌بی‌سی پول مالیات دهندگان را می‌گیرد و آن را برای خود استفاده می‌کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد دولت به شما می‌گوید چه چیز را گزارش دهید یا ندهید و امسال شاهد بودیم که اخبار زیادی گزارش نشدند یا بر اساس دیدگاه دولت تحریف شدند.

این گروه افزود افشای پرونده سوءاستفاده جنسی جیمی ساویل، مجری پیشین بی‌بی‌سی از کودکان تنها یک آغاز بود، زیرا هنوز کودک‌آزاران زیادی در این شبکه فعالیت می‌کنند.

به نوشته پرس تی وی، صدها اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز ساویل به کودکان پس از مرگ او در سال ۲۰۱۱ فاش شد.