عزم عمر البشیر برای ریشه کن کردن شورش‌ها در سودان

سودان

رئیس‌جمهور سودان ضمن درخواست از تمام سران سیاسی کشورش برای حضور در مذاکرات ملی فراگیر اعلام کرد که خود شخصاً روند این مذاکرات را ادامه خواهد داد و دولتش تصمیم دارد هرچه سریعتر شورش‌ها و نافرمانی‌ها را به طور کامل در کشور ریشه‌کن کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبکه الجزیره، عمر حسن البشیر، رئیس‌جمهور سودان در سخنانی اظهار کرد: مذاکرات میان سران سیاسی سودان رکن اصلی در روند رو به جلوی کشور است و باید به منظور دستیابی به توافق‌ها و نزدیکی دیدگاه‌ها که پیرامون مسائل ملی، اعتمادسازی دوباره میان مردم و یکپارچگی صف ملی برای رویارویی با چالش‌های داخلی و خارجی، مذاکرات ملی فراگیری صورت گیرد.

وی تصریح کرد که دولتش در جهت توافق‌ها برای برگزاری مذاکرات داخلی سودان که پایه‌های صلح همیشگی و برقراری امنیت در تمام کشور را تحکیم می‌بخشد، گامی بزرگ برداشته‌اند.

عمر حسن البشیر افزود: در اجرای این روند نیروهای مسلح نیز باید حضور داشته باشند و ارتش باید با آمادگی کامل از روند مذاکرات ملی حمایت کند.

رئیس‌جمهور سودان در پایان تصریح کرد که وی و دولتش روند مذاکرات را با حضور هر یک از اعضای احزاب سیاسی کشور ادامه می‌دهد و هر کس که از این روند اجتناب کند، وقت ما را هدر خواهد داد.

انتهای پیام

کد N640392