حكیمی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا مطرح كرد:

جزئیات طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان/برگزاری كنگره حاما در هفته اول اسفند

سیاست داخلی

طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان در سه سطح مطرح است. در سطح اول، هدف‌مان تلاش برای حضور و مشاركت حداكثری مردم در انتخابات است. سطح دوم این طرح، تلاش برای حل موانع پیش‌رو برای حضور همه سلائق درون نظام است. سطح سوم طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان، وحدت و انسجام دورنی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو است.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تشریح جزئیات طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان پرداخت.

احمد حكیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برگزاری پیش کنگره حزب اراده ملت ایران (حاما) در هفته‌های قبل٬ گفت: كنگره حزب اراده ملت ایران (حاما) در هفته اول اسفندماه برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال كه چه مسائلی در این كنگره پیگیری می‌شود؟ اظهار داشت: طبق اساسنامه حزب اراده ملت ایران (حاما)، انتخابات شورای مركزی هر دو سال یكبار انتخابات می‌شوند و در كنگره امسال نیز اعضای شورای مركزی انتخاب می‌شوند.

دبیركل حزب اراده ملت ایران (حاما) ادامه داد: همچنین مسائلی نظیر رویكرد حزب در قبال مسائل دو سال آینده، اصلاحات احتمالی اساسنامه و انتخاب استراتژی حزب در قبال مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی كه در پیش‌كنگره مورد بررسی قرار گرفته‌اند، تصویب نهایی می‌شود.

حكیمی‌پور از نهایی شدن طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان خبر داد و تصریح كرد: طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان در سه سطح مطرح است. در سطح اول، هدفمان تلاش برای حضور و مشاركت حداكثری مردم در انتخابات است. سطح دوم این طرح، تلاش برای حل موانع پیش‌رو برای حضور همه سلائق درون نظام است تا تمامی جریان‌ها و گروه‌های نظام بتوانند در انتخابات حاضر شوند و در یک قالب قانونی، پرشور و رقابتی در معرض آرای مردم قرار گیرند.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: سطح سوم طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان، وحدت و انسجام دورنی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌ رو است كه ما تمامی تلاش خود در جهت این هدف صرف می‌كنیم.

وی در خصوص این طرح ابراز داشت: طرح ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان توسط حزب مردم‌سالاری تدوین شده بود كه در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات توسط سایر احزاب مورد بررسی قرار گرفت و با انجام اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت كه در همایش ملی اصلاحات به بحث عمومی گذاشته خواهد شد.

دبیركل حزب اراده ملت ایران(حاما) در خصوص زمان برگزاری همایش ملی اصلاح‌طلبان نیز خاطرانشان كرد: این همایش در هفته وحدت و به احتمال زیاد در 18 دی ماه برگزار می‌شود.

کد N640358