حجت الاسلام محمودی به مهر خبر داد:

حماسه ۹ دی در ورامین بازخوانی می شود

سیاسی

ورامین - رئیس ستاد گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه شهرستانهای استان تهران از برگزاری نشستهای تخصصی بازخوانی حماسه ۹ دی خبر داد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن ایام گرامیداشت حماسه ۹ دیماه اظهار داشت: در نهم دیماه سال ۸۸  مردم ایران اسلامی با تبعیت از فرامین رهبری و با بصیرت و هوشیاری مثال زدنی خود، حماسه ای بزرگ خلق کردند و برای همیشه طومار فتنه گران را در هم پیچیدند.

رئیس ستاد گرامیداشت یوم الله نهم و دهم شهرستانهای استان تهران افزود: فتنه گران به چیزی جز سرنگونی نظام اسلامی قانع نبودند و با رمز تقلب در انتخابات به دنبال اهداف و مقاصد خود بودند که حماسه نهم دی ماه تمامی توطئه ها را خنثی کرد.

وی با اشاره به حرکت تاریخی مردم ورامین در ۹ و ۱۰ دیماه سال ۸۸ به سوی بیت مقام معظم رهبری ادامه داد: اگرچه در سطح شهرستانهای کشور حرکت های بزرگی  انجام شد اما راهپیمایی کفن پوشان ورامینی با پای پیاده به سوی بیت مقام معظم رهبری یکی از نقاط درخشان این حماسه محسوب می شود.

این مسئول اضافه کرد: مردم ورامین در ۹ دیماه سال ۸۸ با توجه به جنایات صورت گرفته در فتنه به صورت کفن پوش و با پای پیاده به سوی بیت مقام معظم رهبری حرکت کرده و در روز دهم دیماه در مقابل بیت رهبری تجمع کردند.

محمودی عنوان کرد: ۱۰ دیماه نیز روز بزرگی برای مردم ورامین است زیرا در ۱۰ دی ۱۳۵۷ شهیدان شیرازی، کریمی، گلعباسی، سهم دینی و میرزایی خون مطهرشان بر زمین ریخته شد و روند پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با اشاره به برگزاری همایش بازخوانی حماسه نهم دی در ورامین گفت: همایش بازخوانی حماسه نهم دی به همت پایگاه شهدا مسجد خاتم الانبیا و همکاری ستاد بزرگداشت ۹ دی شهرستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این همایش که به مدت ۵ روز برگزار می شود، سخنرانان مطرح کشوری و تحلیلگران مسائل سیاسی به تبیین فتنه سال ۸۸ و اهمیت حماسه نهم دی ماه در خنثی سازی توطئه های دشمنان می پردازند.

محمودی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته علیرضا معاف کارشناس مسائل سیاسی پنجشنبه ۴ دی، سعید قاسمی تحلیلگر مسائل سیاسی جمعه ۵ دی، حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات شنبه ۶ دی و حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکشنبه ۷ دی مهمان مردم ورامین در گلزار شهدای سید فتح الله خواهند بود.

این مسئول گفت: همچنین در روز دوشنبه ۸ دی و مصادف با شب ۹ دی سردار سراج تحلیلگر مسائل سیاسی و مسئول سابق بسیج دانشجویی کشور پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مصلی صاحب الزمان(عج) ورامین مهمان مردم دیار ۱۵ خرداد خواهد بود.