/برخورد عملی، قاطع و بدون ملاحظه با فساد/

مجرد: در فضای اخلاقی می‌توانیم فساد اقتصادی را از بین ببریم

مبارزه با فساد

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: اگر فضای میان سه قوه رابطه‌ای عمیق و هم‌سو باشد، دیگر شاهد فساد اقتصادی نخواهیم بود. در فضای اخلاقی می‌توانیم فساد اقتصادی را از بین ببریم.

پیام مجرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: از نظر نهادهای حکومتی و مردم مبارزه با فساد اقتصادی از اوجب واجبات بوده است. هر شخصی که کاندیدای سمت و یا شغلی در این کشور می‌شود، از مبارزه با فساد اقتصادی به عنوان اصلی‌ترین شعارش یاد می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه ما فقط حرف از مبارزه با فساد اقتصادی می‌زنیم و آن را به یک کلیشه تبدیل کرده‌ایم و یک نگاه جدی به آن نداشته‌ایم. حتی ما مفسد اقتصادی و فساد را تعریف نکرده‌ایم. وقتی دستگاه‌های مهم کشور هم‌سو نباشند فضایی میان آن‌ها برای رشد مفسدان اقتصادی ایجاد می‌شود در حالی که اگر در یک جهت حرکت کنند و پشتیبان یکدیگر باشند، دیگر جایی برای مفاسد اقتصادی نخواهد بود.

این فعال سیاسی پیروی از منویات رهبری را اصلی‌ترین راه حل برای خروج از فساد های اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: در اصل 44 قانون اساسی به خصوصی‌سازی اشاره شده است. پیروی از منویات رهبری در این اصل کمک می‌کند تا بخش‌های خصوصی از زیر مجموعه بخش های دولتی خارج شوند. اهمیت این امر در آن است که شرکت ها و کارگزاران خود را صاحب سرمایه می‌دانند و بیشتر از قبل مقید به نظارت بر امور خود می‌شوند و جلوی رشد فساد را می گیرند.

وی با اشاره به موانعی که مسوولان برای مبارزه با فساد از آن یاد می کنند، گفت: هنوز روشن نکرده اند که این موانع چیست. یکی از این موانعی که می توان از آن یاد کرد سوار شدن بر موج تخریب شخصیت های گذشته است. دولت های قبلی از این روش بسیار استفاده می‌کردند. اگر مواضع سیاستمداران ما اخلاق‌گرایانه باشد دیگر جایی برای تخریب چهره های دیگر نمی ماند.

رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار خاطر نشان کرد : ضروری است تا چهره های دست داشته در فسادهای اقتصادی کشور بدون هیچ مانع خاصی به مردم معرفی شوند و در نظر نگیرند که این افراد از کدام جناح و یا وابسته به کدام چهره سیاسی هستند. مردم پیگیر این خواسته از طرف قوه قضاییه هستند.

انتهای پیام

کد N640186