ادعای "میدل ایست آی" درباره روابط گسترده و مخفی امارات با رژیم صهیونیستی

تارنمای خبری «میدل ایست آی» از وجود پرواژهای مستمر و البته مخفیانه میان تل‌آویو و امارات خبر داد و تاکید کرد که این اقدام در چارچوب همکاری‌های امنیتی دو جانبه صورت می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ این تارنمای اینترنتی به نقل از تحلیلگران سیاسی تاکید کرد که پروازهای مستمر و مخفیانه هوایی از وجود همکاری فعال میان تل آویو و ابوظبی حکایت دارد؛ آن هم در شرایطی که صهیونیست‌ها مکررا نسبت به آینده خود در منطقه ابراز نگرانی می‌کنند.

در گزارش این تارنمای انگلیسی آمده است: روابط میان اسرائیل و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس همچنان به عنوان یک مسئله حساس به شمار می رود زیرا روند اشغالگری صهیونیست‌ها در اراضی فلسطینی همچنان ادامه دارد و این موضوعی است که کشورهای حاشیه خلیج فارس در ظاهر با آن مخالف هستند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از این تارنما فاش کرد: پروازهای مستقیمی بین‌ ابوظبی و تل‌آویو از طریق شرکتی به نام PrivatAir انجام می پذیرد که یک شرکت سوئیسی است و دفتر اصلی آن در ژنو قرار دارد. هواپیمایی که بین فرودگاه بن گوریون و فرودگاه بین المللی ابوظبی در رفت و آمد است از نوع ایرباس «ای 319» و با شماره D-APTA می باشد.

تارنمای میدل ایست آی تصریح کرد: پرواز مذکور با شماره PTG 315 صورت می‌گیرد و چنین اعلام می‌شود که مقصد آن اردن است و حال آنکه در لیست پروازهایی که در فرودگاه پادشاهی اردن می‌نشیند، نامی از این پرواز دیده نمی‌شود. در واقع اعلام اردن به عنوان مقصد پرواز، تنها یک فریب است زیرا اردن دارای روابط طبیعی دیپلماتیک با اسرائیل است.

در این گزارش آمده است: اطلاعات موجود نشان می‌دهد که هواپیمای مذکور بعد از ترک تل‌آویو برای مدت کوتاهی در یکی از باندهای فرودگاه اردن می‌نشیند و پس از آن راهی ابوظبی می شود تا ماجرای پروازهای مخفی و مستمری که میان ابوظبی و تل‌آویو وجود دارد، بر ملا نشود. در رصدی که میدل ایست آی انجام داده، مشخص شد که هواپیمای مذکور آخرین بار در 16 دسامبر تل‌آویو را به مقصد ابوظبی ترک کرد و در 18 دسامبر نیز دوباره به تل‌آویو بازگشته است. با توجه به این موضوع، پرواز بعدی این هواپیما صبح 27 دسامبر خواهد بود و شماره پرواز نیز همان PTG 315 است.

در پایان گزارش آمده است: «شرکت سوئیسی مذکور هواپیمای یادشده را که از نوع ایرباس است، در تاریخ 5 مارس 2014 خریداری نموده و بعد از دو روز، پرواز مسیر تل آویو به ابوظبی را راه اندازی نموده است.»

انتهای پیام

کد N640153