زاکانی در بوشهر عنوان کرد:

اصول‌گرایان در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری به خودشان باختند

سیاسی

بوشهر - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اصولگرایان در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نه به رقیب بلکه به خودشان باختند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شامگاه سه شنبه در سالن شهید آوینی سازمان تبلیغات اسلامی در جمع مردم شهرستان بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر رقابت سیاسی در کشور ما بین دو جریان انقلابی و تجدیدنظر طلب است.

وی افزود: جریان انقلابی همان گروهی هستند که به آرمان و اصول اولیه انقلاب که مورد تایید امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، همچنان پایبند هستند اما جریان تجدید نظر طلب گروهی هستند که پس از مدتی از گذشت انقلاب جمهوری اسلامی، معتقد شدند که اسلام و اصول انقلاب به تنهایی برای اداره کشور و حضور قدرتمند در سطح جهانی کافی نیست و نیاز به اصلاح برخی از این اصول را احساس کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: جریان انقلابی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری شکست خود زیرا در میان خودشان به اجماع نرسیدند و به رقابت درون گروهی اصولگرایی پرداختند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه جریان اصلاح طلب، برنامه ریزی دقیق و محکمی را برای به دست گرفتن مجلس شورای اسلامی در انتخابات سال آینده دنبال می کند، جریان اصولگرا و انقلابی باید هوشیارانه تر و منسجم تر از قبل برنامه ها و اهداف خود را پیش ببرد تا مجلس شورای اسلامی دهم نیز از آن ما باشد.

انتخابات مجلس، آزمون بزرگ پیش روی اصولگرایان

زاکانی، انتخابات مجلس شورای اسلامی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: عناصر جریان انقلابی موظفند در کنار هم باشند و به ائتلاف حداکثری بر محور اصول که مورد تاکید رهبری است، برسند، ضمن اینکه دست به دست هم داده و موتور محرکه همراه کردن بخش زیاد جامعه را روشن کنند و با انتخاب بهترین ها و شایسته ها، گفتمان مورد نظر رهبر معظم انقلاب که از امام راحل به یادگار مانده را گسترش دهند.

وی با تاکید بر اینکه آزمونی بزرگ در سال آینده پیش روی جریان انقلابی است، تصریح کرد: اگر دقت نکنیم و در کنار هم نباشیم آسیب پذیری خود را صدچندان می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: این در کنار هم بودن، اصول، چارچوب و ضابطه نیاز دارد که به صورت کلی معرف همه است اما برای اتحاد بیشتر جریان انقلابی باید این اصول به صورت جزیی تر از طریق مرکز برای جریان اصولگرایی سراسر تشریح شود تا دیگر بار و در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، اتفاق تلخ رقابت درون گروهی اصولگرایان که در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری رخ داد و امروز، تلخی آن را می چشیم، شاهد نباشیم.

علیرضا زاکانی گفت: ما 9 دی را پاس می داریم تا هم از گذشته درس بگیریم و هم به اتحاد و همدلی بیشتر بیاندیشیم؛ ضمن اینکه به جریانات مختلفی که حاضرند هر چیزی را به کشور تحمیل کنند اما خودشان به قدرت برسند و راس امور کشور را در دست داشته باشند، شناخت حاصل کنیم.

با هیچ فرد و گروهی عقد اخوت نبسته ایم

وی تصریح کرد: باید بکوشیم در این مسیر، عناصر و اجزا را بر اساس امروز و حالشان بشناسیم زیرا ما با هیچ فرد و گروهی عقد اخوت نبسته ایم و اینکه فردی پیش از انقلاب جمهوری اسلامی کشورمان، اسلام آورده ملاک ما نیست بلکه ما امروز او و اینکه اکنون تا چه حد به اصول اسلام معتقد و پایبند است را در نظر می گیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای ما مهم است، تاکید کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی برای ما حایز اهمیت تر است و با توجه به اینکه جبهه معاند نظام، در موضوع انتخابات به کمک جریان تجدید نظر و اصلاح طلب می آید و اصلاح طلبان گزینه های مطلوب آنان برای رای آوری در انتخابات هستند باید اصولگرایان با اتحاد و هوشیاری گام برداشته و نگذارند خواب این جریان تعبیر شود.

زاکانی اظهار داشت: جریان اصلاح طلب در حال حاضر، پول و سرمایه هنگفت، امکانات و شرایط و قدرت فعلی را در اختیار دارد و جریان معاند نظام هم به آنان کمک می کند اما جریان انقلابی و اصولگرا نباید اجازه دهد که در هر انتخاباتی موضوع فتنه 88 تکرار شود و هشت ماه مملکت جمهوری اسلامی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

اصول‌گرایان منسجم‌تراز گذشته برای مجلس آینده حضور یابند

وی با بیان اینکه روز به روز که جلوتر می رویم اعلام حمایت جریان معاند نظام از جریان تجدیدنظر طلب داخلی علنی تر می شود، افزود: اما ما اراده خداوند را که همه چیز در ید اختیار اوست پشت سر داریم و به همین دلیل پشتمان از هیچ مساله ای نمی لرزد به شرط اینکه جریان انقلابی به خودش بیاید و از درون با یکدیگر رقابت نکنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم، هشتم و نهم تصریح کرد: به لحاظ اهمیت بالای مجلس شورای اسلامی در ریل گذاری و اثرگذاری در کشور و همچنین ویژگی مهم مجلس در زمینه کمک به کشور در مواقع بحرانی، در اختیار داشتن مجلس شورای اسلامی برای جریان انقلابی از هر امری مهم تر است.

زاکانی اظهار امیدواری کرد: اصولگرایان دست به دست هم داده و با حفظ اتحاد و در دست گرفتن مجلس شورای اسلامی آینده به شکلی منسجم تر از قبل، رضایت امام و رهبری را حاصل کنند.

گفتنی است که در این مراسم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم، موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و زهرا رضایی عضو شورای اسلامی شهر بوشهر حضور داشتند.

لازم به ذکر است، زاکانی پیش از این مراسم، در میان مردم شهرستان دشتی و دشتستان به ایراد سخنرانی پرداخته بود.