نامزد ریاست‌جمهوری یونان در دور دوم رای اعتماد نگرفت

سیاسی

دیماس که توسط حزب حاکم در یونان برای ریاست‌جمهوری در این کشور پیشنهاد شده بود، در دور دوم رای‌گیری با ۳۲ رای کمتر، نتوانست ۲۰۰ رای لازم را از اعضای پارلمان این کشور دریافت کند و دور سوم انتخابات ریاست‌جمهوری به ۲۹ دسامبر موکول شد.

اعضای پارلمان یونان امروز-سه‌شنبه- به «استاوروس دیماس» کمیسر محیط‌ زیست اتحادیه اروپا رای ندادند و به‌این ترتیب انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام در این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیماس که توسط حزب حاکم در یونان برای ریاست‌جمهوری در این کشور پیشنهاد شده بود، در دور دوم رای‌گیری با ۳۲ رای کمتر، نتوانست ۲۰۰ رای لازم را از اعضای پارلمان این کشور دریافت کند و دور سوم انتخابات ریاست‌جمهوری به ۲۹ دسامبر موکول شد.

«اونجلیس میماراکیس» عضو پارلمان یونان گفت که تمام اعضای این پارلمان در رای‌گیری حضور نداشتند و به همین دلیل، برای بار سوم رای‌گیری انجام می‌شود.

دیماس در دور سوم تنها به ۱۸۰ رای از ۳۰۰ رای پارلمان یونان نیاز دارد، اما در صورت عدم کسب میزان رای لازم باید انتخابات زودهنگام در یونان و به احتمال قوی در اوایل سال آینده میلادی برگزار شود.

کد N640011